В обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Фактор свободи»

В обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Фактор свободи»

З нагоди Дня захисника України сьогодні в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Фактор свободи», присвяченої видатним діячам українського національно-визвольного руху. В її урочистому відкритті  взяли участь директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, учасники АТО-ООС, студенти на учні.

Фотовистава дає можливість по-новому подивитися на постаті Мазепи, Петлюри та Бандери, які протягом останніх 300 років були символами свободи та боротьби за українську ідею.

Біографії цих постатей різні, але їх єднає щире прагнення здобути для свого народу незалежність і право на самовизначення.

— Цього року ми відзначали три ювілейні дати:  380 років з дня народження Івана Мазепи, 180 років з дня народження Симона Петлюри та 110 років з дня народження Степана Бандери. І це дало можливість поглянути на них в одній площині, щоб зрозуміти, що часи мінялися, а ворог лишався той самий – Російська імперія, для якої будь-який прояв свободи несе смертельну загрозу. Але час усе розставляє на місця. І їхній досвід боротьби є дуже цінним для наших захисників, яким доводиться мати справу з тим же ворогом, – зазначила перша заступниця Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

Виставка демонструє незвичний  сучасний підхід до подачі інформації. Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у соціальних мережах Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Водночас виставка розповідає про непростий вибір, який стояв перед цими політиками, про позитивні і негативні наслідки їхніх ключових рішень.

Вхід на виставку вільний для всіх бажаючих.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА)

(Visited 9 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *