Незважаючи на збройну агресію росії та військові дії, в Україні активно розвивається індустрія індустріальних парків. У першому кварталі 2024 року уряд зареєстрував 9 нових парків, що дорівнює кількості зареєстрованих протягом всього 2022 року та перевищує показник 2021 року, коли було зареєстровано сім парків.
Орієнтовно 11 тисяч робочих місць буде створено в дев’яти нових індустріальних парках, що сприятиме економічному зростанню та зайнятості в регіонах їх розташування.
БФ Термінал спеціалізується на деревообробці, виробництві плит МДФ та CLT, ламінату та паркету. Смарт Тех Індастрі займається глибокою переробкою зерна кукурудзи, виробляючи продукти харчування, борошно та корми для тварин. Дністер виробляє папір та паперові вироби. Галіція виробляє будівельні матеріали з глини, цемент, вапно та гіпсові суміші, а також вироби з цих матеріалів. Червоноград, створений у співпраці між міською радою та GIZ, є частиною міжнародної програми трансформації вугільних регіонів. ІнПарк Борислав спеціалізується на деревообробці та виробництві меблів. Borschiv працює в харчовій промисловості.
“Це надзвичайно важливо, що навіть у таких складних умовах Україна продовжує розвивати свою інфраструктуру і залучати інвестиції. Створення нових індустріальних парків сприятиме економічному зростанню, створенню робочих місць і зміцненню промислового потенціалу країни. Зацікавленість інвесторів, яка виражається в великій кількості опрацьованих заявок на реєстрацію парків, свідчить про довіру до української економіки та її майбутнього. Водночас урядова політика щодо виключення неактивних парків із Реєстру є правильною та необхідною для підтримки ефективності й результативності цього напрямку”, – зауважив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Зацікавленість інвесторів у цьому напрямку є значною: з початку 2024 року було опрацьовано 29 пакетів документів щодо реєстрації індустріальних парків. Цей рік має всі шанси стати рекордним за кількістю нових парків.
Проте уряд не лише включає індустріальні парки до Реєстру, але й приймає рішення щодо їх виключення. Цьогоріч з реєстру було виключено чотири парки. Також восени планується провести чергову “чистку”, коли з реєстру будуть виключені парки, на території яких протягом трьох років з моменту реєстрації не здійснюється діяльність учасниками.
За матеріалами зі сторінки заступника Міністра економіки України Віталія Кіндратіва