Фото REUTERS/Florion Goga
На півдні Албанії близько сотні екологів протягом вихідних влаштували протест на місці будівництва нового аеропорту, який має сприяти розвитку туризму, але, за їхніми словами, поставить під загрозу місце мешкання близько 200 видів птахів, зокрема фламінго і пеліканів.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.
Лагуна Вйоса-Нарта, розташована неподалік від албанського узбережжя Адріатичного моря, є важливою зупинкою для зграй птахів під час їхньої щорічної міграції між Європою та Африкою.
Албанський уряд з грудня 2021 року будує аеропорт всього за п’ять кілометрів від узбережжя з незайманими піщаними пляжами для обслуговування південного прибережного міста Вльора. Очікується, що аеропорт, який має бути завершений під кінець 2024 року, привабить більше іноземних туристів.
“Для тих, хто думає, що цей аеропорт принесе розвиток, насправді він принесе лише руйнування”, – сказав Reuters один із учасників протесту, туристичний гід Альбен Кола.
Європейський Союз, членом якого Албанія прагне стати, заявив, що проєкт аеропорту суперечить національному та міжнародному законодавству про захист біорізноманіття. А комітет Бернської конвенції, який працює над захистом європейської дикої природи і природних середовищ існування, заявив, що Албанія повинна призупинити будівництво аеропорту.
Джоні Ворпсі, представник неурядової організації “Захист і збереження природного середовища в Албанії”, стверджує, що аеропорт не тільки знищить місця проживання птахів, але й підвищить ризик зіткнення літаків з великими птахами.
У листопаді 2022 року албанський суд відхилив позов, поданий місцевими неурядовими організаціями проти будівництва аеропорту, але вони планують подати апеляцію.
Своєю чергою швейцарська компанія Mabetex, яка реалізовує проєкт аеропорту, заявила, що він не вплине на птахів, бо злітно-посадкова смуга буде розташована за 3,5 кілометра від пташиного заповідника і за п’ять кілометрів – від основних шляхів міграції птахів.
https://www.eurointegration.com.ua/news/2023/01/29/7155115/