Освітні гранти призначені для тих, хто має високі бали НМТ, але не отримав бюджетного місця
https://www.kmu.gov.ua/news/zatverdzheno-novi-rozmiry-osvitnikh-hrantiv-ta-dodatkovi-rehionalni-koefitsiienty-dlia-vstupnykiv-2025
Як повідомляють на Урядовому порталі, в 2025 році гранти становитимуть:
● 17 тисяч гривень – грант 1-го рівня для вступників із результатами 150+ балів з двох предметів НМТ (140+ балів для вступників, що вступають на спеціальності, яким надається особлива підтримка, зазначені у Додатку 6 Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році);
● 25 тисяч гривень – грант 2-го рівня для тих, хто склав два предмети НМТ на 170+ балів.
Ці кошти будуть спрямовані на часткову оплату навчання в закладах вищої освіти.
Отримати грант можуть лише вступники, яким до цього не було запропоновано за алгоритмом відбору бюджетне місце.
Окрім базових сум, з 2025 року запроваджено додатковий коефіцієнт 1,5 для визначення розміру державного гранту. Він застосовується до вступників, які здобули повну загальну середню освіту у 2025 році в Запорізькій, Сумській, Харківській або Миколаївській областях та вступають до закладів вищої освіти в цих же областях.
– Застосування цього коефіцієнта покликано підтримати регіони, які тривалий час перебувають під постійною загрозою обстрілів і мають складну безпекову ситуацію.
Коефіцієнт не застосовується до вступників із цих регіонів, які вступають до закладів вищої освіти в інших областях, або для тих, хто з інших областей вступає у прифронтові ЗВО, – зазначили в Міносвіти.