/www.reuters.com/world/europe
Прем’єр-міністерка Франції Елізабет Борн у вівторок анонсувала довгоочікувану пенсійну реформу, яка передбачає збільшення пенсійного віку, що вже викликало критику з боку найбільших профспілок країни.
Про це, як повідомляє “Європейська правда”, йдеться в матеріалі агенції Reuters.
“Я добре розумію, що зміна нашої пенсійної системи викликає питання і побоювання серед французів. Ми пропонуємо сьогодні проєкт, який збалансує нашу пенсійну систему, проєкт, який є справедливим”, – сказала Борн, анонсуючи реформу.
План уряду Франції передбачає поступове підвищення віку виходу на пенсію на три місяці щороку, щоб до 2030-го він досяг цільового показника в 64 роки замість нинішніх 62.
Раніше французький уряд планував підвищити пенсійний вік до 65 років.
Крім того, з 2027 року – на вісім років раніше, ніж планувалось до цього – для отримання повної пенсії необхідно буде відпрацювати мінімум 43 роки.
Перебудова пенсійної системи була ключовою реформою президента Франції Емманюеля Макрона, з якою він був уперше обраний у 2017 році. Він пояснював її необхідністю зменшити дефіцит пенсійного бюджету, адже рівень зайнятості у Франції серед 60-64-річних є одним із найнижчих серед провідних індустріальних країн.
Але першу спробу пенсійної реформи у Франції, намічену на 2020 рік, довелось відкласти через пандемію коронавірусу.
Оскільки урядова коаліція не має більшості в парламенті Франції, для ухвалення пенсійної реформи їй потрібно буде залучитись підтримкою щонайменше опозиційних “Лівих республіканців”, які не мають єдиної позиції з цього питання.
Тим часом соціалісти, крайні ліві з “Франції нескореної” та ультраправого “Національного об’єднання” рішуче засудили пенсійну реформу Макрона. А профспілки працівників натомість закликали до загальнонаціональних страйків 19 січня.
Право виходу на пенсію у відносно молодому віці глибоко цінується у Франції, і пенсійна реформа стане серйозним випробуванням для здатності Макрона забезпечити зміни під час свого другого терміну – надто на тлі все більшого соціального невдоволення через зростання вартості життя.
www.pravda.com.ua/news/2023/01/10/7384332/