У нових вагонах є нововведення для комфорту та безпеки пасажирів
Укрзалізниця поповнила свій рухомий склад 6 новими плацкартними вагонами на 58 місць кожен, повідомили у компанії.
Їх виробив Крюківський вагонобудівний завод.
Це перша в історії незалежної України саме закупівля плацкартних вагонів.
Нові вагони поєднують звичну конфігурацію місць із низкою нововведень для комфорту та безпеки пасажира.
Так, полички отримали м’які бокові спинки, конструкція східців стала зручнішою для підйому на верхню полицю, а міні-перегородки забезпечують дещо більшу приватність порівняно зі старими модифікаціями плацкартів.
Під нижніми полицями тепер відведено місце для зберігання негабаритної ручної поклажі на кшталт військових рюкзаків або туристичних валіз.
Інтер’єр вагонів став помітно світлішим за рахунок нової обивки, а також покращеного керованого освітлення салону.
Конструктори приділили увагу навігації для людей з порушеннями зору: контрастне маркування виділяє ручки, поручні та інші елементи взаємодії у вагоні, навігація шрифтом Брайля розташована на рекомендованій власне людьми з порушеннями зору висоті, а нумерація місць додатково продубльована об’ємним друком.
В нових вагонах біля кожного місця є розетки з USB та Type-С, а також 3-режимні індивідуальні світильники.
Стандартом як у нових, так і в капітально-відновлених вагонах вже стали кондиціонери, вакуумні туалети та сповивальні столики.
Отримані шість нових вагонів вже цими вихідними поповнять склад поїзда 22/21-104/103 Львів–Харків, Краматорськ.
Фото: Telegram/Укрзалізниця