Українським школярам можуть заборонити користування смартфонами. На уроках

Українським школярам можуть заборонити користування смартфонами. На уроках

У комітетах Верховної Ради проходить опрацювання законопроект №4226, у якому пропонується законодавчо заборонити у школах користування мобільними телефонами та ґаджетами, що мають підключення до інтернету.

Автори проєкту доводять, що ґаджети – це не тільки енциклопедія в кишені, а й електронні ігри, навантаження на очі та малорухливий спосіб життя для дітей.

Якою є світова практика?

У світі існують приклади обмеження використання гаджетьів у навчальних закладах.

Повна заборона на використання ґаджетів у школах на сьогодні діє в Азербайджані, Греції, Таджикистані і Франції.

У Німеччині заборона діє тільки в Баварії, де в школу не дозволяється проносити навіть ноутбуки, якщо тільки вони не потрібні для навчання.

У Великій Британії рішення щодо можливості/неможливості користуватися мобільними телефонами та іншими ґаджетами кожна школа ухвалює самостійно. Якщо в одному навчальному закладі не можна проносити смартфон навіть вимкненим, то в іншому школярі можуть читати підручники навіть з екрана присторою.

У Канаді питання вирішується на регіональному рівні. Так, в Онтаріо заборона на користування мобільними поширюється на всі школи, а в Квебеку — тільки на державні.

У США все залежить від законодавства штату. У Массачусетсі дозвіл дається на рівні керівництва навчального закладу. А в Нью-Йорку — це вирішує влада міста.

Що пропонує проєкт №4226?

Законопроєкт пропонує внести доповнення до Закону України «Про повну загальну середню освіту» із забороною на користування мобільними телефонами та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету. Це стосуватиметься не тільки учнів, а й усіх учасників освітнього процесу під час проведення занять. Винятки — ґаджети будуть дозволені в освітніх цілях та дітям з особливими освітніми потребами.

Також проєкт встановлює, що порядок користування мобільним зв’язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету у закладах середньої освіти визначають їхні керівники за участі учнівського, батьківського чи інших органів самоврядування.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *