Україна відкрила посольство в Албанії

 

Україна відкрила посольство в АлбаніїУкраїна відкрила своє посольство в Албанії, дипломатичну місію очолив Володимир Шкуров.

Як повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України, Шкуров вручив вірчі грамоти президенту Албанії Іліру Меті (Ilir Meta) 1 вересня.

Новий рівень двосторонніх відносин: Україна відкрила посольство в Албанії
(Опубліковано 02 вересня 2020 року о 18:23)

1 вересня посол України в Республіці Албанія Володимир Шкуров вручив вірчі грамоти Президенту Республіки Албанія Іліру Меті.

На изображении может находиться: 3 человека, люди сидят и в помещении

(facebook.com/BalkanObserverforUkraine/posts/)

 

міністерство закордонних справ україни - новий рівень двосторонніх відносин: україна відкрила посольство в албанії

(mfa.gov.ua)

«Відкриття посольства є історичною подією як для України, так і Албанії, що дасть можливість реалізувати у повній мірі потенціал наших двосторонніх відносин» — зазначив посол України.

Володимир Шкуров подякував албанській стороні за її беззаперечну підтримку в протидії російській агресії.

У свою чергу, Президент Албанії вкотре підтвердив позицію албанської сторони щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

Сторони обговорили взаємодію у міжнародних організаціях, розвиток політичного діалогу, туризму, посилення економічної співпраці та міжлюдських контактів.

Глава албанської держави Ілір Мета передав запрошення Президенту України Володимиру Зеленському здійснити офіційний візит до Албанії.  

Довідково:

Дипломатичні відносини між Україною та Албанією встановлені 13 січня 1993 року.

2 липня 2020 року новопризначений тимчасовий повірений у справах Республіки Албанія в Україні Фатіон Пені вручив дипломатичну ноту албанської сторони про відкриття дипломатичного представництва Албанії в Україні.

За даними Державної служби статистики України, за 9 місяців 2019 року, загальний обсяг зовнішньоторговельного обігу (товари та послуги) між Україною та Республікою Албанія становив майже 22 млн дол. США і збільшився у порівнянні з 9 місяцями 2018 року на з млн дол. США або на 15,8%. Зокрема, експорт становив близько 19,8 млн. дол. США, а імпорт склав 2,2 млн дол. США. Позитивне для України сальдо становить 17.6 млн дол. США.

 

mfa.gov.ua/news/novij-riven-dvostoronnih-vidnosin-ukrayina-vidkrila-posolstvo-v-albaniyi

 

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *