Україна та ЄС схвалили план роботи щодо енергетичного партнерства на 2021 рік

Україна та ЄС схвалили план роботи щодо енергетичного партнерства на 2021 рік

10 грудня Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон та виконувачка обов’язків міністра енергетики України Ольга Буславець провели міністерську зустріч у режимі відеоконференції. Зустріч відбулася в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між ЄС та Україною. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Обидві сторони схвалили річний план роботи на 2021 рік. Цей план визначає заходи щодо співпраці у всіх ключових сферах, включно із потужним акцентом на Європейському зеленому курсі. У ньому також йдеться про співпрацю в сферах енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, ядерної безпеки. План роботи на 2021 рік також містить заклик продовжувати реформи енергетичного ринку.

Згадавши про прагнення України наблизити свою політику та законодавство до Європейського зеленого курсу, Кадрі Сімсон та Ольга Буславець домовились про співпрацю у спільному прагненні протидіяти змінам клімату та спряти переходу до чистої енергетики, включно із досягненням амбітних екологічних та кліматичних цілей.

Європейська Комісія висловила рішучу підтримку декарбонізації українського енергетичного сектору. Вона здійснюватиметься, зокрема, через посилення електрифікації, сприяння прозорому та ринковому використанню відновлювальної енергії та декарбонізованих газів, включно із чистим воднем, та завдяки заходам з енергоефективності. Сторони також розглянули співпрацю щодо викидів метану як сферу спільних дій.

Євросоюз та Україна погодились, що існує необхідність продовжувати зусилля України щодо реформування енергетичного сектору відповідно до законодавства та принципів ЄС. Згадавши конструктивний підхід українського уряду під час тристоронніх переговорів наприкінці 2019 року, обидві сторони наголосили на стратегічній ролі України як надійного транзитера газу. Кадрі Сімсон наголосила на важливості незалежного та фінансово надійного оператора системи передачі, який повністю відповідає правилам Євросоюзу.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *