Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, створить у регіонах координаційні центри та пошукові групи. Про це заявив представник Офісу Олег Котенко.
– З 2014-го року я займався пошуком безвісти зниклих і поверненням полонених. Зараз для цього створений Секретаріат при Офісі уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, до якого входять п’ять фахівців. Завершуємо роботу по створенню координаційних центрів, які будуть в кожному регіоні, – зазначив він.
☝️Окрім того, за словами Котенка, у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях (тобто вздовж лінії фронту), а також у Київській, Сумській та Чернігівській (де тривали бойові дії) працюватимуть пошукові групи.
👉 Він розповів також про алгоритм дій у разі зникнення, втрати зв’язку з людиною.
✅Перше, слід звернутися до Нацполіції з заявою про зникнення людини.
✅Якщо в поліції будуть вважати за доцільне взяти ДНК, то треба його обов’язково здати. Це не означає, що людина загинула, але це така процедура.
✅По-друге, треба звернутися до Національного інформаційного бюро: телефон гарячої лінії – 1648.
✅По-третє, звертатися до Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин. Телефон 0-800-339-247, або за кордоном – 095-8960421 на всі месенджери.
💬 Фахівці нададуть допомогу і розкажуть, що робити в цій ситуації, – підсумував Котенко.
За матеріалами ЗМІ