У Запорізькій області спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад

У Запорізькій області спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад

18 лютого до облдержадміністрації завітали іноземні гості, спостерігачі Моніторингової місії ОБСЄ в Україні: американець Стівен Дуглас, канадець Омід Айнехчі та українка Богдана Павлій.

Згідно з Мандатом СММ ОБСЄ здійснює моніторинг та підтримку в галузі прав людини та фундаментальних свобод. Зокрема, Стівен Дуглас здійснює моніторинг впровадження комплексного гендерного підходу та децентралізації.

З роботою облдержадміністрації та функціонуванням ОТГ області присутніх ознайомили керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, заступниця начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олеся Пасько, заступниця начальника Управління зовнішніх зносин облдержадміністрації Олена Твердомед.

Зінаїда Бойко наголосила на активізації процесу створення об’єднаних територіальних громад в області.

− Якщо в перший рік впровадження реформи було створено лише 6 територіальних громад, то на сьогодні в Запорізькій області функціонують 62 громади. Так, близько 80% територій регіону покрито ОТГ. Громади, які утворилися першими, слугують прикладом для своїх сусідів, − повідомила Зінаїда Бойко.

Вона зазначила, що згідно з рейтингом Міністерства розвитку громад та територій України щодо процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, станом на 10 січня 2020 року Запорізька область зберігає свої позиції серед лідерів та посідає п’яте місце.

Також вона наголосила на тому, що в Запорізькій області у процесі створення об’єднаних територіальних громад впроваджується комплексний гендерний підхід. Зокрема, жінки обіймають керівні посади в органах місцевого самоврядування.

За її словами, позитивні результати дає плідна співпраця з партнерами, які допомагають в організації роботи з ОТГ: регіональне відділення Асоціації міст України, Українська асоціація районних та обласних рад і Асоціація об’єднаних територіальних громад Запорізької області, а також Програма «U-LEAD з Європою».

У підсумку Стівен Дуглас зауважив, що як представник СММ ОБСЄ вже відвідав новостворені громади Запорізької області та наголосив на позитивному результаті у цьому напрямку. За його словами, досвід Запорізької області може стати вдалим прикладом в процесі створення ОТГ в інших регіонах України.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 40 times, 1 visits today)