У Запорізькій області на повному державному утриманні перебуває 2,8 тисячі громадян

У Запорізькій області на повному державному утриманні перебуває 2,8 тисячі громадян

У Запорізькій області діють 16 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районних рад та міських рад міст обласного значення, в новостворених територіальних громадах – п’ять територіальних центрів, 12 центрів соціальних послуг, шість відділів і один сектор. Про це нагадує департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

«За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, на договірних засадах соціальні послуги жителям громад надаються у 19 територіальних громадах. У чотирьох об’єднаних територіальних громадах процес утворення структурних підрозділів для надання послуг перебуває на початковому етапі. У зв’язку з цим соціальні послуги продовжують надавати територіальні центри відповідних районних рад. Цими закладами та установами обслуговується близько 26 тисяч громадян, серед яких понад 3 тисячі ветеранів війни.

Найпоширеніший вид соціальних послуг, яких потребують особи поважного віку та з інвалідністю, це послуги вдома. Їм допомагають у придбанні продуктів харчування, приготуванні їжі, прибиранні приміщень, обробці присадибних ділянок тощо.

У соціальній сфері області функціонують 11 комунальних стаціонарних установ (будинків – інтернатів), у яких перебуває на повному утриманні 2,8 тис. громадян, у тому числі особи з інвалідністю різних вікових категорій, люди похилого віку та ветеранів.

Уже 15 років успішно діє Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. За цей період відповідний курс пройшли 1000 громадян. Упровадження з січня 2019 року нових методів дозволило збільшити кількість отримувачів послуг, одночасно з професійною забезпечувати їм фізичну, психолого — педагогічну та соціально — побутову реабілітацію.

На сьогодні в Запорізькій області проживає 534,2 тисячі пенсіонерів, з них 43,2 тисячі ветеранів війни, у тому числі 19,6 тисячі учасників бойових дій, 202,7 тисячі ветеранів праці та 123,9 тисячі дітей війни».

(Visited 2 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *