У Центрі розшуку тест ДНК проведуть за 90-106 хвилин
У Центрі з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин працюють більше 40 поліцейських – це слідчі, працівники кримінальної поліції, кіберполіцейські, спеціалісти-криміналісти.
Правоохоронці проводитимуть опитування громадян, які заявили про зникнення рідних, відбір ДНК-зразків у біологічних родичів зниклих безвісти та в подальшому призначатимуть судові експертизи.
Крім того, проводитимуть збір та обробку інформації для встановлення можливого місцезнаходження зниклих людей – перебування у полоні, за кордоном або доведення факту загибелі.
У центрі є компактний прилад для швидкісного встановлення ДНК-профіля людини.
Він пришвидшіть процес ідентифікації осіб – замість декількох днів, як було раніше, це займе лише 90-106 хвилин.
– На сьогодні ми перші, хто в одному місці об’єднав поліцейських, представника Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, МВС.
Розшук безвісти зниклих – це питання, яке потребує нових підходів у вирішенні.
Той досвід, який ми вже отримали, дозволяє нам ефективно проводити розшукові дії, встановлювати долі наших цивільних громадян та захисників.
Усі кримінальні провадження та оперативно-розшукові справи, які перебувають у підслідності поліцейських нашої області та інших регіонів, ми збираємо тут – щоб у комунікації зі спеціалістами якісно проводити розшукові заходи, – повідомив очільник обласного главку Артем Кисько.
Нині на території Запорізької області близько 2000 громадян мають статус безвісти зниклих під час бойових дій та на ТОТ.
Правоохоронці нагадують: якщо ви втратили зв’язок з рідними та близькими, що залишилися на ТОТ або мешкали чи перебували у місцевостях поблизу лінії зіткнення, звертайтеся до підрозділів поліції або за номерами телефонів: 102, 096-926-75-62, 066-916-31-82.
Про роботу Центру з розшуку зниклих безвісти повідомляється на сайті ГУ Нацполіції у Запорізькій області.