У Запоріжжі відбулася акція «В’язні Кремля»

У Запоріжжі відбулася акція «В’язні Кремля»

У вівторок, 10 вересня, у Запоріжжі відбулася одноденна акція на підтримку українських політичних в’язнів.

Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov після його звільнення продовжують боротьбу за інших політв’язнів. За словами дослідниці Кримської правозахисної групи Ірини Сєдової, це значна перемога для країни, але 86 в’язнів досі утримуються у тюрмах Росії та окупованого Криму за сфабрикованими обвинуваченнями. “Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за громадянську позицію і громадську діяльність. Є й такі, кого звинуватили у плануванні «диверсій», «терактів»”, – розповідає Ірина.

“Більшість політв’язнів – це кримські татари, – говорить колишній бранець, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров. – Після окупації кримськотатарський народ зіштовхнувся із масовими переслідуваннями, роботу Меджлісу було заборонено, багато активістів потрапили за грати”.

А на площі Маяковського встановили 86 капканів із закритими щелепами, показуючи, що вони вже схопили  свою здобич – українських громадян. У деяких капканах знаходяться речі, що символізують особистий одяг та взуття бранців Кремля. До кожного прикріплено залізний ланцюг, на кінці якого є бірка з написом «Сделано в Кремле».

Всі бажаючі мали змогу доєднатися до акції та написати листа чи підписати листівку для тих, хто зараз перебуває за гратами.

Елена АХИНЬКО

фото Сергей ТОМКО

(Visited 30 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *