У Запоріжжі стартував сезон вакцинації від грипу

У Запоріжжі стартував сезон вакцинації від грипу

Про це повідомляється на сайті Запорізької мерії.
У першу чергу щеплення отримують представники закладів освіти, соціального захисту, а також працівники медичної сфери. Для них, як і в попередні роки, вакцини були закуплені за рахунок міського бюджету.
Вакцинація – найбільш ефективний метод профілактики ускладнень грипу. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

— Вакцинація проти грипу не входить в перелік обов’язкових щеплень. Тому пацієнти можуть придбати її самостійно та вакцинуватись у кабінеті щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він облаштований для цього. Також за власним бажанням та за власний кошт вакцинацію можна отримати у приватних клініках міста. Ми рекомендуємо не нехтувати щепленнями, особливо в умовах пандемії, — розповіла директорка КНП «ЦПМСД №10» Тетяна Глотова.
У першу чергу вакцинація рекомендована так званим групам ризику: це люди похилого віку (старше 60 років), пацієнти з хронічними захворюваннями, діти від 6 місяців до 5 років, вагітні, медичні працівники, вчителі, водії та всі, хто працює у місцях великого скупчення людей.

— Щороку за кошти бюджету міста закуповується вакцина для безкоштовного щеплення від грипу працівників освіти, соціальної сфери, медичних працівників. Цьогоріч було спрямовано майже півтора мільйони гривень на закупівлю 7,5 тисяч вакцин. Ми оформили списки і цих людей вакцинують протягом 10 днів, — зазначив заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров.

Відповідно до інформації департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради загальна чисельність групи ризику у місті складає 240 607 осіб. З них заплановано вакцинувати 32 784 осіб: з групи медичного ризику – 18 220 осіб, з групи епідемічного ризику – 14 564 особи.

У КНП «ЦПМСД №10» планується здійснити щеплення проти грипу 167 медичним працівникам, які безпосередньо контактують з хворими. Загальна кількість запланованих щеплень лише по Вознесенівському району становить 1000 вакцинацій.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *