У Запоріжжі стартувала обласна конференція «Розумна взаємодія»

У Запоріжжі стартувала обласна конференція «Розумна взаємодія»

У Запоріжжі стартувала обласна конференція «Розумна взаємодія», спрямована на розвиток міжсекторальної співпраці. Захід відбувається за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Проєкт «Розумна взаємодія» навчає людей громадянській активності, показує, як можна самостійно, не чекаючи команди «згори», розв’язувати місцеві проблеми, розвивати інфраструктуру своїми силами, із залученням донорських коштів, наводити лад у містах та селах.

Як розповіла виконавча директорка фонду «Молода громада» Інна Старчікова, Запорізька область стала однією з семи областей України, відібраних для пілотування ініціативи «Розумна взаємодія» в рамках реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки. Біленьківська громада першою в області долучилася до проєкту міжсекторальної співпраці «Розумна взаємодія». Проєкт реалізується Британською Радою в Україні, Посольством Королівства Норвегія та благодійним фондом «Молода громада».

Привітала учасників та подякувала організаторам та координаторам конференції керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

– На сьогодні в нашій області створено 62 об’єднані територіальні громади. І всі вони об’єдналися за найголовнішим принципом – добровільності. Наші громади дуже активні і самостійні. Вони вже самі вирішують, у яких проєктах їм брати участь. Участь у подібних заходах сприяє налагодженню комунікацій як всередині громади, так і між громадами по області, та  навчає, як розвивати свою громаду, як панувати, до чого прагнути. Фахівці проєкту «Розумна взаємодія» вчать дуже важливій справі: як активізувати громадськість, щоб вони зрозуміли – все залежить від них. Людський фактор – це половина успіху роботи кожної громади. Приємно бачити стільки зацікавлених представників з громад, – зазначила Зінаїда Бойко.

Голова Біленьківської сільської ради Світлана Зачепило розповіла про реалізацію ініціативи в її громаді.

– На початку всі учасники проєкту пройшли насичений онлайн-курс, вивчали законодавство, основи фінансового планування, соціального управління, державної служби, навчилися робити геоінформаційні карти та презентації. На конкурс подали 40 заявок, між якими точилася запекла боротьба. У підсумку було визначено 11 переможців. Завдяки небайдужим людям та грантовій підтримці на вулицях стане чистіше, у сільській бібліотеці з’явиться нове обладнання, особливі дітки зможуть почуватися нарівні з усіма, а юні спортсмени − заволодіти мистецтвом армреслінгу. Закликаю усіх учасників – беріть участь в ініціативі, цікавтеся усіма проєктами, впроваджуйте заходи на території громади, адже ми з вами обрані для того, щоб в громаді було краще життя, – розповіла вона.

Головний експерт ініціативи «Розумна Взаємодія» Вадим Георгієнко більш детально презентував учасникам конференції проєкт. Також сьогодні учасники обговорять, якими мають бути наступні кроки з використання «Розумної Взаємодії» в інтересах громад області. Окремою темою дискусії стане співпраця з обласною владою. Зокрема у порядку денному питання  щодо розробки та співрозробки спільних рішень, формування обласних бюджетів в спільному РВ-просторі з громадами, фінансування та співфінансування рішень з бюджетів різних рівнів, реалізації рішень та відображення в спільному просторі, взаємодії з існуючими е-системами.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 6 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *