У Запоріжжі поліцейські та представники ЗМІ обговорили безпеку діяльності журналістів

У Запоріжжі поліцейські та представники ЗМІ обговорили безпеку діяльності журналістів

27 лютого в приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбувся круглий стіл на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». У заході взяли участь заступник начальника ГУНП в Запорізькій області – начальник слідчого управління Олег Григоров та представники засобів масової інформації.

«Ми намагаємось бути більш відкритими в спілкуванні, в першу чергу з громадами, аби забезпечити основну функцію поліції – сервісну, це взаємодія з громадськістю. Ми хочемо побудувати партнерські відносини між представниками ЗМІ та поліції для того, щоб ви розуміли і наші проблеми і прорахунки. Проте є певні законодавчі обтяження, які лежать на працівниках поліції, а саме кримінальна відповідальність за розголошення даних досудового слідства, щоб ви із порозумінням відносились до того, що не завжди ми можемо повідомляти всі обставини скоєних кримінальних правопорушень і, в першу чергу, які є не розкритими», – наголосив Олег Григоров.

На даний час у слідчих підрозділах Запоріжжя на залишку перебуває п’ять кримінальних проваджень, де представники ЗМІ є потерпілими. Це кримінальні провадження, відкриті в період з 2016 року. Вони перебувають на контролі керівництва ГУНП в Запорізькій області, їм приділяється особлива увага.

Представників засобів масової інформації, в першу чергу, цікавило питання порядку та стану розслідування кримінальних проваджень, де журналісти є потерпілими, особливості розслідування у разі наявності у слідства версії, коли підставою до скоєння злочину стала професійна діяльність журналіста,  а також як реагувати у разі погроз з боку правопорушників та як захистити свої права й не стати жертвою злочину.

В результаті присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх цікавили, обговорили проблемні питання стосовно перешкоджання професійній діяльності журналістів, а також шляхи їх вирішення.

(Відділ комунікації поліції Запорізької області)

 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *