Туристичний Інформаційний Центр (Запоріжжя/Запоріжжя Сіті) анонсує персональну виставку Давида Чичкана «Ідентифікація. Інтерпретація. Репрезентація» (спільний проєкт з Міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project).
Виставка відкриється 23 червня, о 17.00.
Давид Чичкан — сучасний український художник, який живе та працює в Києві. Працює у жанрах графіка, живопис, стріт-арт та перформанс. Послідовно розвиває критичний напрям в мистецтві, перетворюючи власну художню практику на інструмент трансформації суспільства.
Свої малюнки, створені аквареллю на папері, художник копіює на фото та виносить за межі художніх інституцій, розповсюджуючи на вулицях різних міст у вигляді наклейок та плакатів, аби донести свої твори до якнайширшої аудиторії.
У Запоріжжі Давид Чичкан персонально відкриє виставку з роботами свого проєкту «Ідентифікація. Інтерпретація. Репрезентація».
Експозиція покликана показати обличчя сучасних анархістів та анархісток, які захищають Україну в лавах ЗСУ, або загинули на цій війні зі зброєю в руках.
Іще одним героєм цієї серії графічних робіт є Нестор Махно — український анархіст та військово-політичний лідер XX століття, командувач Революційної Повстанської армії та ідейний засновник створення першої в Україні та єдиної у світі анархістської республіки, що в 1918-1921 роках існувала на території сучасних Запорізької та Дніпропетровської областей України.
Художник переосмислює образ Нестора Махна, його армії та республіки, що був викривлений та витіснений радянською пропагандою з офіційного історичного наративу. Сьогодні Нестор Махно надихає анархістів та анархісток як з України, так і зі всього світу, ставати до боротьби проти сучасної імперіалістичної Росії, аби припинити її загарбницьку війну і здобути волю народам.
Для Давида Чичкана активна громадська позиція та анархістські політичні погляди є невіддільними від художньої практики. У своїй роботах художник реагує як на актуальні політичні події, соціальну несправедливість тут і тепер, так і дошукується правди в історії, досліджує історію анархістських та соціальних рухів XX століття.
Адреса ТІЦ Запоріжжя – проспект Соборний, 151.