У Запоріжжі обговорили проблеми вимушено переміщених осіб

У Запоріжжі обговорили проблеми вимушено переміщених осіб

У Запоріжжі відбулася пресконференція “Внутрішньо переміщені особи: досягнення та виклики 2020”. На ній ішлося про вирішення проблеми житла ВПО і учасників АТО, участь у виборах, наявні проблеми. 

На сьогодні в Запорізькій області зареєстровано 55,6 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – повідомила  заступниця начальника управління – начальниці відділу адресного надання пільг та субсидій, державної соціальної допомоги Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Лілія Єрохова.

Завдяки зусиллям громадськості вдалося внести зміни до Виборчого Кодексу, за яким тепер ВПО мають право брати участь у голосуванні на виборах на території, де проживають за наявності довідок про реєстрацію як внутрішньо переміщені особи, – пояснила  радниця з соціальної згуртованості Програми “Радник” Анастасія Перепелиця.  Це підштовхнуло до приділення більшої уваги до ВПО органами місцевого самоврядування. Але таке нововведення, яке набуває чинності 1 липня 2020 року, працюватиме в плюс не тільки ВПО, але й внутрішнім мігрантам, які проживають та працюють не за місцем реєстрації.

Серед озвучених проблем, з якими стикають ВПО і які на сьогодні не вирішені остаточно, – це виплати пенсій, реєстрація місця проживання (особливо для дітей), відновлення паспортів.

Проте найбільше, які визначають ВПО, хвилює питання житла.

Рішення, які запропоновані та працюють на державному та місцевому рівнях, – місця компактного поселення, реконструкція та ремонт гуртожитків та квартир міжнародними організаціями та проєктами Українського Фонду соціальних інвестицій (УФСІ), соціальне житло “70/30” (70% сплачує держава, 30 – місцевий бюджет, житло не передається у власність. Поки ця програма у Запоріжжі не працює, проте діє в Приморській та Бердянській ОТГ).

Ще дві програми діють не тільки для ВПО, але й для учасників АТО/ООС: Державні програми “Доступне житло” (50% держава, 50% власник, житло в новобудах) та іпотечне кредитування (під 3% річних для купівлі житла не “старше” 25 років для осіб до пенсійного віку. У 2019 році за цією програмою у Запоріжжі придбали житло 4 ВПО і один учасник АТО). Детально про них розповіла  Мария Качур, заступниця директора Запорізьке Регіональне Управління Фонду “Держмолодьжитло”.

За словами Галини Ель Хатрі, представниці УФСІ , Фонд за підтримки Німеччини реалізує програми з ремонту житла для ВПО в Мелітополі (3 гуртожитки), Токмаку (18 квартир) і Комиш-Зорянській ОТГ. Причому в останній, окрім 4 квартир, ще і зробили утеплення школи. До 2022 року ще мають намір працювати за цим напрямком.

За словами Мирослави Сущенко, керівниці Запорізького регіонального офісу БФ “Право на захист”, на сьогодні також працюють у напрямку пошуку можливих варіантів проживання ВПО на територіях об’єднаних територіальних громад. Для цього спільно з громадами проводять інвентаризацію об’єктів нерухомості, щоб у подальшому нанести вільні приміщення на гугл-мапу для загального доступу, і паралельно займаються пошуком інвесторів для ремонту приміщень.

Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту”, який реалізується Stabilization Support Services за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

(Visited 33 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *