Мобільні групи продовжують контролювати дотримання протиепідемічних вимог, регулярно проводячи обстеження об’єктів торгівлі та побутового обслуговування на предмет дотримання встановлених санітарних та протиепідемічних обмежень в умовах карантину.
Так, сьогодні, 13 січня, зокрема проінспектували один з мережевих супермаркетів, розташований у Вознесенівському районі.
Нагадаємо, з 00:00 30 грудня минулого року за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС Запорізька область та місто Запоріжжя зокрема ввійшли до «жовтої» карантинної зони.
Тим не менш, усі попередні обмеження, які діяли, залишилися в силі. Так, відповідно до умов «жовтої» карантинної зони – у всіх відвідувачів та працівників закладів мають бути у наявності «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікати – про одну або дві дози вакцини. Також перед входом до торгової зали мають бути встановлені антисептики з дозаторами для обробки рук відвідувачами, ємності для централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, нанесені мітки в зоні черг на 1,5 метра.
– При вході до магазину наявні одноразові рукавички, які клієнт може одягти, або ж скористатися санітайзером. У торговому залі звукові сповіщення – нагадування про необхідність дотримання карантинних норм, а також розміщені роздруковані плакати. Так, поза вітриною ми не обслуговуємо клієнтів без масок, для нас це дуже важливо, – зазначила керуюча супермаркетом Олена Левченко.
Цього разу порушень мобільна група не виявила, але тим не менш були надані деякі рекомендації. Зокрема стосовно виділення спеціального місця для збору використаних кошиків і візків. Повертати на місце їх краще після проведеної дезінфекції, аби наступі покупці почувалися безпечніше.
У разі ж виявлення порушень може бути складений адмінпротокол за ст. 42 КУпАП (порушення санітарних норм), санкція котрої передбачає стягнення штрафу від 102 до 425 грн, або ж за ст. 44-3 КупАп (порушення правил щодо карантину людей).
Так, від початку 2022 року представниками мобільної грипу Вознесенівського району вже було складено близько 5 протоколів за ст. 42 та близько 6 протоколів за ст. 44-3. Загалом запоріжці почали більш відповідально ставитися до необхідності дотримання норм карантину.
– Якщо заходимо повторно на об’єкт, звичайно, підприємці вже виправляються, дотримуються наданих їм рекомендацій. Відкриваються нові суб’єкти господарювання – тоді ми вперше до них заходимо, надаємо рекомендації, якщо є порушення – складаємо адмінпротокол, – розповіла головний спеціаліст відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Запорізького управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Катерина Острогляд.