– Яким пішов мій сусід після майстер-класу із створення портрету ван Гога?
– Втомлений та здивований тим, як його побачили художники. Навіть трохи шокований.
У художній школі дуже вдячні Сергію Колупову за те, що він погодився позувати – а це нелегка робота, відмічають гумор, терпіння та розуміння. Схожість, звісно, не генетична, та сутність, розуміння життя, чутливість до прекрасного [Сергій знається на поезії] – сподіваємось, відчутна.
Результатом майстер-класу стали шість портретів, які у різній техніці виконали викладачі Запорізької дитячої художньої школи.
Вони стануть частиною експозиції, що має розпочатись 3 березня. Цьогоріч маємо 170-річчя із дня народження художника. Вінсент Віллем ван Гог народився 30 березня 1853 року в селі Гроот-Зундерт у провінції Північний Брабант на півдні Нідерландів, прожив 37 років насиченого малярським пошуком та випробуваннями життя.
Творча особистість художника має відгук у сучасності. Його роботи стали своєрідними художніми мемами, зрозумілими, без перебільшення, у кожному куточку світу.
Вшануванням пам’яті та вивченням творчості став арт-челендж, започаткований у січні нинішнього року викладачами Запорізької художньої школи.
Весь цей час тривала своєрідна естафета, – розповіла директор ЗДХШ Світлана Пєшикова. – До челенджу долучились учні школи, де б вони нині не перебували через війну. Створені десятки непересічних робіт, їх пересилають до Запоріжжя ті, хто виїхав, збирають та компонують педагоги та учні, які залишаються вдома.
Виставка буде.
Як на мене, ця подія гідна пам’яті майстра. І сильний виклик нашому непростому часу – ми живі, ми малюємо, ми разом, нас поєднує любов до мистецтва, людяність та взаємодопомога.
Інеса АТАМАНЧУК, фото Миколи БАРИШЕВА