У Запоріжжі бібліотека продемонструвала співдружність зі школами

У Запоріжжі бібліотека продемонструвала співдружність зі школами

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва гостинно прийняла у своїх стінах слухачів курсів підвищення кваліфікації – вчителів російської мови та зарубіжної літератури, які навчалися у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти(ЗОІППО). Гості завітали до бібліотеки у межах педпрактики на чолі із завідуючою кафедрою суспільно-філософських і гуманітарних дисциплін ЗОІППО, кандидатом наук, доцентом Тетяною Путій.

Зустріч пройшла у робочому форматі за темою: «Співдружність школи та бібліотеки». Відкрила захід і. о. директора бібліотеки Вікторія Писанець. Вона ознайомила присутніх із різноманітними формами співпраці бібліотеки зі школами району, іншими навчальними та позашкільними закладами нашого міста.

Ведучий методист Інна Єременко зробила огляд заздалегідь підготованого стенду із примірниками сучасної зарубіжної літератури, виданими українською мовою. Це повідомлення виявилося дуже цінним для вчительської авдиторії, бо твори деяких авторів зараз важкувато знайти навіть в Інтернеті. Та й найголовніше завдання викладачів зарубіжної літератури сьогодні – повернути дитину до друкованої книги, до вдумливого читання.

Працівник бібліотеки – поетеса Олена Ольшанська  ознайомила гостей із своїми віршами і знайшла серед вчителів найщиріших прихильниць. Багато хто зафіксував координати Олени,щоб запросити її на творчі зустрічі до своєї школи. Олена також подарувала усім книжку із казковою історією «Хлопчик Укропчик», нафантазовану письменником  Олександром Виженком, і запросила вчителів разом із учнями взяти участь у літературному конкурсі «Створи продовження казки». Олена веде безкоштовні курси сучасної української мови, така інформація теж виявилася дуже корисною для присутніх.

Керівник Форум – Театру «Я тебе чую», ведучий бібліотекар Лариса Головко розповіла про останні цікаві проекти, які здійснює бібліотека завдяки перемозі у конкурсі соціальних ініціатив  «Ми – це місто», екскурсію на Скіфський Стан та квест « Місто Z». Цікаво, що квест розпочався на Площі Металургів, у пам`ятника Сашку Савченку. Саме у руці Сашка учасники квесту – учні Запорізької загальноосвітньої школи № 37 знайшли перше завдання: розшукати за допомогою карти таємниче «Капито». Гості зацікавлено слухали розповідь про роботу Форум – Театру. Дізнавшись, що колектив виїздить навіть в область, дехто з вчителів запросив цей театр до своїх шкіл.

Зустріч вчителів і бібліотекарів проходила у спеціально підготованому конференц-залі із мультимедійним супроводом. Вона не заважала роботі закладу,  абонемент та читальний зал продовжували працювати у повсякденному режимі. Під час невеличкої екскурсії  вчителі ознайомилися із бібліотекою, отримали загальне уявлення про неї.

Слід віддати належне заступнику директора Тетяні Петренко. Саме вона надавала всілякої підтримки плануванню та проведенню зустрічі, слідкувала, щоб кожен її учасник отримав друковану брошуру «Бібліотека пропонує» із переліком усіх видів заходів.

Можна б було розповісти про чудові бібліотечні уроки, які проводять завідуюча абонементом Світлана Чучко та завідуюча відділу читального залу Оксана Подоляк,але ці форми роботи стануть темою майбутніх  зустрічей.

«Нашу сьогоднішню педпрактику вважаю вдалою, – зазначила керівник курсу Тетяна Путій. – Ми почули  багато цікавого й корисного для себе, а також означили кроки подальшої творчої співдружності. Маю надію, що вона буде плідною».

 Галина Соловйова, вчителька російської мови та зарубіжної літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 37

(Visited 60 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *