У виставковому центрі «Козак Палац» відбулося відкриття аграрного форуму «AgroPro»

У виставковому центрі «Козак Палац» відбулося відкриття аграрного форуму «AgroPro»

Сьогодні, 11 лютого, у виставковому центрі «Козак Палац» відбулося відкриття ІV спеціалізованого аграрного форуму «AgroPro», який триватиме до 13 лютого. Участь у заході взяв директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.

Захід організовано Центром інформаційної підтримки бізнесу Запоріжжя, заснованим на базі Запорізької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу. В рамках форуму організовано19-у агропромислову виставку «АгроТехСервіс» і спеціалізовану експозицію «Будівництво в цивільному та аграрному секторах». Заходи відбуваються за підтримки Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, профільних асоціацій.

Темою четвертого агарного форуму стало формування сприятливого середовища для експорту сільгосппродукції та продукції сільгоспмашинобудування для заохочення малого і середнього бізнесу агросектору до включення в експортні відносини з партнерами.

− Протягом останнього десятиліття агропромисловий комплекс став однією з ключових галузей національної економіки, на долю якого припадає 17% ВВП країни. За останні п’ять років обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні збільшився більш як на 15 %. Протягом 2010-2019 років експорт сільськогосподарської продукції в Запорізькій області зріс до 19 %. Чистий позитивний баланс зовнішньої торгівлі в Запорізькій області сільськогосподарськими товарами у 2019 році складає понад 400 млн доларів США. Переконаний, що Агрофорум сприятиме подальшому розвитку агропромислового комплексу області, нарощуванню виробництва необхідної населенню продукції, встановленню взаємовигідного співробітництва між товаровиробниками регіонів і їх закордонними партнерами, − зазначив Андрій Поляков.

Форум відвідали власники та топменеджери малих і середніх підприємств агросектору, сфери виробництва і перероблення та інших галузей економіки. Для учасників заходу організовано виступи авторитетних експертів у сфері АПК, експортної практики, надано можливості для B2B-перемовин, індивідуальних консультацій.

Зокрема, а рамках Форуму учасники мають змогу ознайомитися з нюансами Державної підтримки експорту сільгосппродукції та сільгоспмашинобудування, міжнародними проєктами та програмами щодо підтримки МСБ при виході на міжнародні ринки, а також з митними, податковими й маркетинговими базами. Їм представлено успішні практики експорту продукції з урахуванням ризиків роботи на закордонних ринках.

Серед експертів, які виступають в рамках заходу, голова комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олег Юхновський, експерт у галузі міжнародної торгівлі, голова ради Асоціації експортерів і імпортерів Микола Ларін, консультант із зовнішньоекономічних питань Європейського офісу ТПП України Ральф Ловак, представники Офісу з просування експорту, Митної служби, Держпродспоживслужби, Аграрного Фонду, міжнародних проєктів GIZ, ITC, «Агроторгівля України».

В рамках Форуму учасники розглянули найактуальніші для підприємців теми. Зокрема, як зміниться робота на закордонних ринках для агровиробників з прийняттям нових правил Incoterms 2020, що набули чинності з 1 січня 2020 року. Також у центрі уваги були питання електронних торгів агропродукцією, досвід європейських країн у розвитку експорту, державні механізми підтримки аграріїв та можливості участі у міжнародних проєктах.

У ВЦ «Козак-Палац» в рамках агропромислової виставки продукцію та послуги для аграріїв представляють компанії з 20 регіонів України, представники торгових марок з 11 країн − Білорусі, Великої Британії, Італії, Китаю, Німеччини, США, Туреччини, Узбекистану, Фінляндії.

Серед тематичних напрямів переважають компанії, які презентують сільськогосподарську техніку та запасні частини, матеріали у сфері насінництва, рослинництва та селекції, добрива та засоби захисту рослин, сучасні будівельні технології та матеріали, енергоощадні технології та обладнання.

Організатори та експерти переконані, що сільськогосподарська кооперація може стати основою для розвитку малого бізнесу та підприємництва у селах, а значить − створити умови для процвітання сільських громад та реформування аграрного сектору.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 20 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *