У Польщі підрахували, скільки українців виїхали з країни за два місяці пандемії

https://static.ukrinform.com/photos/2019_10/1569936935-606.jpg
 
За перші два місці пандемії COVID-19 з Польщі до України повернулися 160 тисяч українців.

Про це йдеться в аналітичному дослідженні Головного статистичного управління (GUS) Польщі. Воно базується на даних з різних офіційних реєстрів, зокрема Прикордонної служби Польщі, пише «Укрінформ».

Зазначається, що на кінець квітня в порівнянні із лютим в країні іноземців поменшало на 223 тисячі, а це 10,1%. Натомість кількість громадян України зменшилася на 11,5% (160 тис.). З початком пандемії до кінця квітня з Польщі найбільше виїхало білорусів (32,2%) та росіян (25,7%).

GUS інформує, що в порівнянні із груднем 2019 року у квітні 2020 року кількість українців, застрахованих в органі соціального страхування (ZUS) Польщі, а отже офіційно працевлаштованих, скоротилася майже на 30%.

В повідомленні йдеться про те, що кількість українців, які у березні-квітні виїхала з Польщі, є значно вищою за показник зниження кількості працівників з України, офіційно застрахованих. Відтак, у GUS роблять висновок, що у першу чергу з Польщі виїхали українці, які не були офіційно працевлаштованими, не працювали або працювали на так званих «сміттєвих» угодах (договорі доручення і договорі підряду), що часто не передбачають страхування особи з боку працедавця.

Як зазначають у GUS, станом на 31 грудня 2019 року в Польщі проживало понад 2 млн 106 тис. іноземців, з яких 1 млн 351 тис. 418 осіб (64,2%) були громадянами України.

Зазначимо, Україна й Польща розглядають можливість укладення угоди щодо працевлаштування сезонних робітників, яка дозволить врегулювати актуальні питання перебування українських трудових мігрантів на території Польщі.

Нагадаємо, Польща вирішила послабити карантинні обмеження для сезонних працівників, які приїжджають зі Східної Європи. Вони зможуть починати працювати з першого ж дня після приїзду, без проходження двотижневої самоізоляції.

 

hromadske.ua/posts/u-polshi-pidrahuvali-skilki-ukrayinciv-viyihali-z-krayini-za-dva-misyaci-pandemiyi

 

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *