У кожному другому закладі оздоровлення – порушення карантинних вимог

Як відзначив під час брифінгу начальник  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв, у серпні продовжувалися моніторингові обстеження закладів відпочинку та оздоровлення для дорослих на предмет дотримання ними карантинних вимог. Всього з початку курортного сезону проведено 674 перевірки, у 339 випадках виявлені порушення. За результатами перевірок  складено 185 протоколів, керівникам закладів надані пропозиції щодо усунення порушень,

Проведено 906 досліджень води питної,  766 проб води відкритих водойм (морська) на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники, 430 проб піску. Відхилення встановлені  в 58 пробах.

Керівник служби повідомив про випадок  спалаху захворювання на харчову токсикоінфекцію серед відпочиваючих у м. Бердянськ, внаслідок якого постраждало 5 осіб. З метою встановлення причин та умов виникнення захворювань спеціалістами Головного управління 13.08.2020 розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування даного випадку та позаплановий захід державного контролю в сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів з відбором проб для проведення відповідних лабораторних досліджень.

За результатами розслідування встановлено, що постраждалі вечеряли в громадському закладі харчування, крім того вживали креветки невідомого походження.  Зі слів постраждалих,  креветки були придбані через сайт ОЛХ за об’явою. Зателефонувавши по телефону, відпочиваючим запропонували під’їхати за адресою приватного будинку, де і була придбана креветка.  За попередніми даними, у закладі громадського харчування значних порушень не виявлено.

Санітарно-епідеміологічне розслідування триває, але хочу ще раз звернутися до громадян: не купувати продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі.  При купівлі товару на ринках, вимагайте експертний висновок лабораторії, якщо купуєте   в крамниці   — супутні документи, які підтверджують безпечність цієї продукції —  зазначив керівник Держпродспоживслужби області Віктор Шершнєв

(Visited 54 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *