Міністр транспорту Великої Британії Марк Гарпер заявив, що знадобиться кілька днів, щоб вирішити проблему масових перебоїв у польотах після технічного збою у системі управління повітряним рухом.
/www.bbc.com/news
Заяву британського міністра наводить Reuters, повідомляє “Європейська правда”.
За словами Гарпера, в уряді не вважають, що збій був наслідком кібератаки.
“Я припускаю, що це триватиме ще кілька днів, поки авіакомпанії отримають свої літаки і надаватимуть послуги в нормальному режимі”, – сказав він.
Міністр транспорту Марк Харпер заявив, що знадобиться “кілька днів, щоб доставити всіх туди, де вони повинні бути”.
“Востаннє щось подібне відбувалося близько десяти років тому, тому такі речі трапляються не часто. Знадобиться кілька днів, щоб усі повернулися на свої робочі місця”, сказав він наголосивши, що кібератаки на авіаційну систему країни не було.
Водночас авіакомпанії заявили, що вносять зміни до своїх розкладів, щоб спробувати перевезти якомога більше людей, але деякі літаки та екіпажі були не там, де мали б бути.
Напередодні Національна служба повітряного руху Британії обмежила рух літаків через технічний збій, внаслідок якого десятки рейсів по всій Європі були затримані або скасовані.
У вівторок найбільший аеропорт Лондона Хітроу повідомив, що працюватиме з перебоями через технічні проблеми.
За даними авіаційної компанії Cirium, опублікованими в понеділок у другій половині дня, було скасовано понад 230 рейсів на виліт, що еквівалентно 8% всіх вильотів, і 271, або 9%, рейсів на приліт.
У заяві, зробленій пізно ввечері в понеділок, Tui запевнила своїх клієнтів, що на додаток до відшкодування вони матимуть право на “майбутній ваучер на відпочинок вартістю 100 фунтів стерлінгів на особу”.
Згідно з Уповноваженим органом, авіакомпанії зобов’язані подбати про те, щоб забезпечити пасажирів їжею, напоями та житлом, якщо затримка розтягнулася на ніч.
Якщо рейс скасовується, пасажирам має бути запропоновано на вибір відшкодування або альтернативний варіант подорожі за першої ж можливості.
У Nats заявили, що це була “проблема планування польотів”, яка вплинула на здатність системи автоматично обробляти плани польотів.
Це означало, що плани польотів не могли оброблятися в тому ж обсязі, “звідси вимога обмеження транспортного потоку” з міркувань безпеки.
Джерела:
https://www.unn.com.ua/uk/news/2043974-u-velikiy-britaniyi-kilka-dniv-trivatimut-zboyi-v-sistemi-upravlinnya-aviaperelotami-ta-zatrimki-reysiv
https://www.eurointegration.com.ua/news/2023/08/29/7168398/