Понад 250 освітян, медиків та представників громад завітали на спецпоказ фільму в кінотеатрі ім. Довженка. Про метод психоемоційного розвантаження розповів регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Сергій Дружинін:
– Культура сприяє соціальній згуртованості. Це особливо важливо у наш час, коли чимало людей відчувають себе ізольованим. Спільний перегляд фільму може значно підвищити відчуття приналежності до суспільства. Такі заходи позитивно впливають на ментальне здоров’я, – пояснив Сергій Дружинін.
Одна з учасниць перегляду – Олена. Вона – з Василівської громади:
– Я прийшла сюди не тому, що маю проблеми з ментальним здоров’ям, а тому, що мене зацікавив проєкт. Я вважаю, що ми повинні підтримувати один одного. Це дуже важливо в умовах війни, – зауважила гостя кінопоказу Олена.
Серед глядачів й вчитель з Запоріжжя Артем. Чоловік вже понад 15 років викладає дітям історію України. Йому сподобалось, що організатори обрали художньо-історичний фільм:
– Я дуже вдячний організаторам. Тема фільму на часі. Всім корисно знати історію своєї країни, – поділився чоловік.
За словами Сергія Дружиніна, піклування про ментальне здоров’я можна поєднувати з культурним збагаченням українців через перегляд художньо-історичних фільмів.
Безоплатний показ став можливий за підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.