Нині Туреччина має всі можливості, щоб перетворитися на міжнародний газовий хаб.
Про це міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез заявив на 12-му турецькому енергетичному саміті, повідомляє агентство Анадолу.
За словами міністра, у той час, як багато світових держав відчувають дефіцит енергоносіїв і труднощі щодо їх постачання, для турецької енергетики спостерігається лише позитивна тенденція.
«Туреччина має технічні та оперативні можливості для введення в експлуатацію великих енергетичних проєктів, таких як TANAP і «Турецький потік». З початку подачі газу з родовища «Сакарья» в Чорному морі наші позиції ще більше зміцняться», – зазначив Донмез.
Він зауважив, що Туреччина проводить інтенсивну енергетичну дипломатію для збільшення пропускної здатності трубопроводів, залучаючи при цьому нові країни-виробники і налагоджуючи нові маршрути. Переговори з енергетичних питань ведуться із країнами Близького Сходу, Центральної Азії та Середземномор’я.
«Туреччина є найбільш вигідним маршрутом для нових трубопроводів і родовищ, що робить ставку на подальше розширення енергетичної інфраструктури», – підкреслив міністр.
Нагадаємо, 18 серпня 2020 Туреччина почала бурові роботи у Середземному морі, поблизу південно-західного узбережжя Кіпру. Це призвело до посилення напруги у її відносинах з Європейським Союзом, Грецією і Францією і збільшення військової присутності у регіоні.
Туреччина оцінює запаси родовища Сакар’я в 320 млрд куб, такі обсяги газу покриють потреби країни у ньому на 20 років. Родовище знаходиться у водних кордонів Румунії та Болгарії, що в майбутньому може привести до конфлікту з цими країнами.
ua.news/ua/money/turtsiya-obyavila-ob-ambitsioznom-plane-sozdaniya-mezhdunarodnogo-gazovogo-haba