9 червня у православному календарі день пам’яті святого Кирила, архієпископа Олександрійського.
Народився він близько 376 року в Олександрії (Єгипет). Походив зі знатної й благочестивої християнської сім’ї.
Вивчив світські науки, у тому числі філософію, але найбільше прагнув надбати знання Святого Письма та істин християнської віри.
В юності Кирил вступив до скиту святого Макарія в Нітрійській горах, де пробув шість років. Був небожем патріарха Теофіла, який помер 412 року.
Патріарх Олександрійський Феофіл (385–412 рр.) висвятив його в сан диякона, зарахував до кліру і, побачивши його обдарованість, доручив виголошувати проповіді.
Після смерті Теофіла Кирил одностайно був обраний на патріарший престол Олександрійської Церкви. Дбав про утвердження своєї пастви у благочесті.
431 року Кирило головував на Третьому Вселенському соборі в Ефесі, який засудив несторіанство і підтвердив Марію як Богородицю, тобто Матір Бога. Це рішення стало ключовим моментом в історії християнського богослов’я.
Він залишив після себе численні твори, включаючи коментарі до Святого Письма, проповіді, догматичні трактати і листи. Його праці зробили значний внесок у розвиток християнського богослов’я.
Кирило вів боротьбу з язичництвом та юдаїзмом, боровся з різноманітними єресями. Також його вважають одним з основних богословів, чия позиція вплинула на формування догмату Халкідонського собору, хоча той і відбувся вже після його смерті.
Помер близько 444 року, вважається одним з чотирьох великих Олександрійських єпископів.
Прикмети 9 червня
Велика кількість ягід — до холодної зими.
Мурахи копошаться навколо мурашника — буде сонячно, якщо сховалися — готуйся до негоди.
Похмуро, а бджоли літають — буде сухо.
Ворони не перестають кричати — чекайте негоди.
Ластівки і стрижі кружляють низько над землею перед дощем.
- Туман вранці — найближчими днями дощитиме.
- Журавлі низько летять до негоди.
- Вітер з півночі принесе похолодання і дощі.
Що сьогодні не можна робити
За народними повір’ями, цього дня категорично не можна вступати у конфлікти, з’ясовувати стосунки чи сваритися.
Також не рекомендується носити чорний одяг, адже він ніби “затьмарює” життєву енергію, притягуючи негаразди.
Лихослів’я в цей час може призвести до тривалого періоду невдач — так званої “чорної смуги”.
Що можна робити сьогодні
До патріарха Кирила звертаються з проханнями про захист від ворогів і злих намірів, про зміцнення віри і дар мудрості для правильних рішень.
Цього дня вважається особливо корисним зустріти світанок, очистити свій дім і душу від усього зайвого — непотрібних речей, темних думок і шкідливих звичок.
https://tsn.ua/other/9-chervnia-iake-tserkovne-sviato-chomu-tsyoho-dnia-ne-varto-nosyty-odiah-chornoho-kolyoru-2843858.html