Фото: https://azbyka.ru
Церква вшановує 3 жовтня пам’ять великомученика Євстафія Римського.
Євстафій – ім’я, дане при народженні, Плакида – після хрещення.
Євстафій Плакіда разом зі своєю сім’єю постраждав в 118 році в Римі, коли відбувалися гоніння на християн. Євстафій був полководцем, поклонявся ідолам, але після став вірити в Господа.
Плакіда прийняв християнство, всі його слуги захворіли і померли, а сам він став бідняком. Відправився в пустелю з сім’єю, щоб вчитися смиренного життя.
По дорозі туди його дружину вкрав багатий купець, а дітей потягнув лев і вовк. Євстафій вирішив, що так і повинно бути, і відправився жити сам, заробляючи працею собі на прожиток.
Коли на Рим напали вороги, імператор Траян наказав відшукати полководця. Євстафій відбив атаку, побачив у лавах воїнів своїх дітей, а незабаром зустрів і дружину. Чоловік, дружина і діти вирушили назад в Рим, але по приїзду відмовилися вшановувати язичницьких богів. За це їх довго мучили, а потім спалили в печі.
На честь великомучеників сьогодні відзначається народне свято 3 жовтня – Астаф’єв день.
3 жовтня День Ангела святкують: Катерина, Михайло, Олег, Тереза, Федір
Церковне свято 3 жовтня – день пам’яті князя Михайла і боярина Федора
Князь Михайло і боярин Федір постраждали від хана Батия в XIII столітті. Коли хан напав на державу і рухався до Києва, щоб захопити його, чиновники радили князю скоритися ворогові. Михайло розумів це, але зраджувати Господа не хотів. Поїхав зі своїм боярином Федором.
Коли Михайло і Федір приїхали в Орду, татари сказали їм пройти через вогонь, щоб проявити повагу до їхньої віри. Християни відмовилися, за це їх довго мучили, а потім обезголовили. Православні віруючі перенесли тіла до Чернігова, тому Михайла та Федора назвали чернігівськими чудотворцями.
3 жовтня – день пам’яті князя Олега Брянського
Князь жив у XIII столітті і був онуком Михайла Чернігівського.
Успадкував від нього любов до християнства, тому залишив царювання синові і онукові, а сам прийняв чернечий постриг. Спорудив Петропавлівську обитель в Брянську, вів суворе подвижницьке життя.
Помер глибоким старцем з ім’ям Василь.
Народні прикмети 3 жовтня
- погода сира, літає павутина – осінь буде теплою, сніг випаде нескоро;
- суха погода – взимку буде мало снігу;
- шишки на ялини ростуть низько – до швидких морозів, високо – холодів не буде до кінця зими.
Що сьогодні не можна робити
Наші предки вірили, що, якщо в цей день ви брали якісь речі в борг (особливо кухонне начиння), не можна повертати їх порожніми. Потрібно дати щось ще.
Сьогодні існує дивовижна прикмета, пов’язана з миттям рук. Вважається, що руки потрібно витирати, а не струшувати з них воду. Пов’язано це з легендою про чорта, який впав з неба і залишився один.
Попросив він у Бога військо, а Бог йому відповів: “Опусти руки в воду, а потім струси – скільки крапель полетить, стільки воїнів у тебе і буде”.
Що можна робити 3 жовтня
Сьогодні бажано вивісити одяг на вулицю, незалежно від того, яка там погода – нехай її “очистить” сонячний промінь, дощ або мороз.
Вікна і дзеркала потрібно мити розчином зі святою водою, а вдома запалити свічку.
Бажано також обкурити квартиру звіробоєм, полином або ялівцем, щоб позбутися від нечистої сили.
www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-3-zhovtnya-religiyni-urochistosti-sogodni-11563570.html