Церковне свято 3 березня: кому молитися, заборони і прикмети дня

480
VIEWS

Церковне свято 3 березня – день пам’яті святителя Льва I Папи Римського

Народився він у Тоскані (Італія). 452 року силою лише своєї молитви зупинив вождя гуннів Аттілу від його бажання зрівняти Рим із землею. А 455 року він також переконав вандалів не проливати марно кров римлян.

440 року його обрали 45 Христовим намісником. Двадцять один рік керував Церквою та здобув велику любов у людей.

Папа Лев навчав римлян християнських правил. Помер 461 року, увійшовши до історії як святий папа Лев I Великий. Його мощі поховали при вході до базиліки святого Петра.

***
Він відомий завдяки своїй миролюбності і діям, спрямованим проти єресі. У цей день варто відвідати церкву, пом’янути померлих членів сім’ї і відвідати їх могили.

Святитель Лев народився в середині V століття. Отримав гарну освіту і міг би зробити блискучу кар’єру, але він вибрав духовний шлях – став архідияконом при папі Сіксті III. Після смерті того Льва обрали Папою Римської Церкви.

Святий Лев став основним захисником православ’я проти єресі Євтихія і Діоскора. Також святителю, завдяки його посланням до святих константинопольських царів Феодосію II і Маркіану, вдалося скликати IV Вселенський Халкідонський Собор для засудження єресі монофізитів.

Відомий також факт, коли в 452 році Лев тільки силою свого слова втримав ватажка гунів Аттілу, щоб ті не розорили Італію.

Святитель Лев дожив до глибокої старості: він заздалегідь знав про свою смерть і встиг до неї підготуватися. Поховали його у Ватиканському Соборі в Римі.

***

Церковне свято 3 березня – день пам’яті святителя Агапіта

https://fs3.fotoload.ru/f/0318/1522061580/4008d6d209.jpg

Святитель Агапіт народився і жив в Каппадокії в III-IV століттях, у сім’ї християн. З молодих років вирішив, що буде ченцем і вступив до монастиря, а згодом набув чудотворного дару.

За часів імператора Лікінія Агапіта відправили на військову службу. Коли ж імператор почав гоніння на християн, Агапіт приєднався до святих мучеників Віктора, Дорофея, Феодула і Агріппі. Був поранений списом, але залишився живий.

 Якось рівноапостольний цар Костянтин Великий дізнався, що святий Агапіт зцілює людей своїми молитвами. Щоб це перевірити, він відправив до нього свого хворого слугу – і той отримав зцілення.

За це імператор хотів щедро нагородити святого, але Агапіт попросив натомість тільки звільнити його від військової служби. Так святому вдалося повернутися в монастир.

Після цього святителя поставили пресвітером, а пізніше обрали на кафедру єпископа Синадського. Все життя Агапіт проповідував православну віру і доброчесне життя. Помер мирно і спокійно.

Прикмети 3 березня

https://images.unian.net/photos/2023_03/1677760253-7075.jpg?r=988994

За прикметами цього дня визначали, добре чи погано пройде місяць або сезон. Більшість прикмет 2 березня пов’язано з урожаєм:

  • якщо в цей день починається повінь – влітку буде хороший сінокіс;
  • день без опадів – до гарного врожаю;
  • якщо почути в цей день грім – теж буде хороший урожай;
  • блідий місяць на небі – чекай сильний снігопад, а якщо ясний – буде холоднеча.

Що можна робити 3 березня

У народі 3 березня прозвали святом Вівсянки. У цей день за традицією пекли пиріжки з вівсяної муки і вівсяне печиво й булочки у формі пташок.

Випічкою пригощали рідних і близьких і підгодовували жовту пташку вівсянку – символ приходу весни. Вважалося, що чим більше буде частувань у цей день, тим більше благополуччя прийде в дім.

Є також прикмета, що 3 березня потрібно одягти що-небудь жовте – на удачу.

Що сьогодні не можна робити

Найбільший гріх 3 березня – сумувати, перебувати в зневірі і лаятися.

Згідно з прикметами, який настрій в цей день – таким він буде й цілий рік.

Також 3 березня не можна байдикувати, а ось той, хто добре попрацює, не знатиме турбот весь рік.

www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-3-bereznya-2023-roku-vazhlivi-podiji-v-pravoslav-ji-12164742.html

glavcom.ua/country/society/3-bereznja

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua