Фірс, Левкий і Каллінік жили в місті Кесарії. За часів гоніння на християн туди прибув Кумврій і став жорстоко мучити віруючих.
Левкий викрив його в цьому, тоді він убив християнина. Пізніше до нього прийшов Фірс з більш суворим викриттям, тоді Кумврій переконував святого зректися від Христа.
Фірс відмовився, тоді його довго мучили, але він залишався неушкодженим.
Бачачи такі чудеса, язичник Каллінік обстриг волосся і хрестився. За таку зраду Каллініка стратили, а Фірс, помолившись, помер сам.
На честь пам’яті святих сьогодні відзначається народне свято 27 грудня – Калинник.
Православне свято 27 грудня – день пам’яті Філімона, Аполлонія, Аріана і Феотиха
Також в цей день шануються святі мученики Филимон, Аполлоній, Аріан і Феотіх (286-287), які постраждали за християнську віру в Єгипті.
Аріан був правителем в місті Фіваїді, за часів гоніння на християн при імператорі Діоклетіані, він прибув в Антіохію і став мучити віруючих.
Аполлоній був кліриком і домовився з Філімоном – придворним музикантом – що той за гроші одягне язичницькі одежі і принесе жертву ідолам замість Аполлонія.
Филимон погодився, але Господь викликав його до себе, тоді язичник увірував у Христа.
За такі дії Аріан викликав до себе Філімона і Аполлонія, довго мучив їх. Під час тортур стріла, якою воїни хотіли пронизати тіло Філімона, відскочила і потрапила в око Аріану.
Він став просити про зцілення, той відмовився. Обидва мученики померли, а Аріан страждав від очної хвороби і вилікувався за допомогою землі з могили віруючих.
Тоді він повірив у Христа і прийняв хрещення всією сім’єю. Дізнавшись про це, імператор Діоклетіан наказав втопити Аріана і його воїнів, старшим з яких був Феотих.
Прикмети 27 грудня
- тепло сьогодні – літо буде спекотним;
- погода кілька разів змінюється – настане відлига;
- вночі іній вкрив дерева – чекати снігопаду;
- яка погода сьогодні – така буде і в лютому.
Що сьогодні не можна робити
Так як 27 грудня триває Різдвяний піст, заборонено пити алкоголь, вживати їжу тваринного походження та молочні продукти.
Не можна нехтувати гігієнічними процедурами – наші предки в цей день ретельно вмивалися, так як вважали, що вода очищає від нечистої сили.
Що можна робити 27 грудня
Ця дата в народі стала відомою, як день, коли на вулицю виходить нечисть, в тому числі перевертні, які перетворюються на тварин та інших людей.
Слов’яни навіть бачили небіжчиків, які стукають в будинки в темний час доби.
Але існувало повір’я, що такі сутності не чіпають хороших господарів, тому люди в цей день активно прибирали будинки і наводили порядок.
/www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-27-grudnya-vazhlivi-podiji-v-pravoslav-ji-11653369.html