Святі праведні Іоаким та Анна
22 вересня – праведних Богоотець Іоакима й Анни. Святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського
Праведні Іоаким і Анна були батьками матері Ісуса Христа – Діви Марії. Іоаким походив з царського роду, Анна – з родини священика.
За благочестиве життя вони удостоїлися честі стати батьками Богородиці.
Пам’ять святих вшановується на наступний день після свята Різдво Пресвятої Богородиці.
Святий праведний Іоаким, син Варпафіра, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв , що від сімені його нащадків народиться Спаситель світу . Праведна Анна була дочкою Матфана і по батькові була з коліна Левіїного , а по матері – з коліна Іуди.
Подружжя жило в Назареті Галилейському. Вони не мали дітей до глибокої старості і все життя тужили за це. Їм доводилося переносити презирство і насмішки, тому що в той час бездітність вважалося ганьбою. Але вони ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю . Одного разу , під час великого свята , дари, які праведний Іоаким взяв до Єрусалиму для принесення їх Богу, не були прийняті священиком Рувимом, який вважав, що бездітний чоловік недостойний приносити жертву Богові.
Це дуже засмутило старця, і він, вважаючи себе самим грішним з людей , вирішив не повертатися додому, а оселитися на самоті в пустельному місці. Його праведна дружина Анна , дізнавшись, якому приниженню був підданий її чоловік, стала в пості та молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини. В пустелі на самоті і постячи про те ж просив Бога і праведний Іоаким. І молитва святого подружжя була почута: їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Донька, Яку благословить весь рід людський.
За велінням Небесного Вісника, праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі, де, за обітницею Божою, у них і народилася Донька, названа Марією. Святий Іоаким преставився через кілька років після введення в храм Благословенної своєї Дочки , у 80-річному віці. Свята Анна померла маючи 79- ть років.
Святих Богоотців Православна Церква вшановує як таких, що мають благодать від Господа подавати зцілення від безпліддя.
22 вересня Православною Церквою вшановується знайдення і перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, небесного покровителя древнього міста Чернігова.
У 20-х роках XX ст. святі мощі були зневажені безбожною владою і забрані із собору для «анатомірування». Тепер же вони мирно спочивають у Свято-Троїцькому соборі м. Чернігова, а святитель Феодосій вже протягом двох десятиріч є ще й покровителем тих народів, які потерпіли від страшної Чорнобильської катастрофи.
Пам`ять св. Феодосія вшановується 18(5) лютого, 22 (9) вересня (знайдення і перенесення святих мощей).
(http://rivne-cerkva.rv.ua/news/1-news/1498-22veresnja.html)
Православне свято 22 вересня – день пам’яті Йосипа Волоцького (Волокамського)
Святий народився поблизу Волокамська в 1440 році. Навчався в монастирі, був навчений не тільки наукам, а й Божому Слову. Вів благочестиве чернече життя. Багато молився, часто постив і читав псалми. Через кілька років в той же монастир вступив і отець Йосипа.
У 1479 році Йосип заснував свій монастир. Поруч побудував особливий будинок, в якому його ченці допомагали жебракам і хворим.
До Йосипа приходили навіть бояри і князі, щоб отримати духовну настанову. Святий все життя прищеплював людям турботу про слабких, любов і принципи благочестивого життя.
Йосип також відомий, як затятий противник єврейських навчань, які вважав єрессю. Написав про це книгу і помер в 1515 році.
22 вересня – день пам’яті мученика Северіана
Святий мученик Северіан постраждав за Христа в Севастії Вірменській від правителя Лісія під час гоніння на християн імператора Ликінія.
Северіан походив зі славного роду і жив у Севастії. У ті часи правитель Ліциній влаштовував гоніння на християн. Одного разу влада схопила 40 мучеників, Северіан благав їх не відрікатися від Бога. Тоді Северіана викликали до імператора.
Мученика довго катували, а після уклали в темницю. Весь цей час Северіан говорив про те, що радий страждати за Христа. В кінці мученика стратили – прив’язали камінь до ніг, перетягнули шию мотузкою і повісили на стіні.
Прикмети 22 вересня
- багато павутини сьогодні – зима настане скоро і буде морозною;
- 22 вересня випав сніг – наступного року буде поганий урожай;
- листя з вишні не опало – до гарної погоди;
- ожеледь 22 вересня – скоро підуть дощі.
Що сьогодні не можна робити
Наші предки вважали, що в цей день не варто починати нічого нового, якщо справа стосується роботи.
Зате можна зав’язувати романтичні відносини.
Як і в будь-яке інше православне свято, сьогодні небажано нецензурно висловлюватися і сваритися.
Не беріть сьогодні гострі предмети в руки і перенесіть на іншу дату фізичні навантаження.
Що можна робити 22 вересня
Сьогодні, крім церковних свят, відзначається День осіннього рівнодення.
Тому 22 вересня можна провести вдома генеральне прибирання, викинути всі непотрібні речі.
Не зайвим буде і відпустити старі образи, озвучивши слова подяки близьким людям.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-22-veresnya-shcho-vidznachayut-pravoslavni-sogodni-11552476.html