Церковне свято 20 березня: що відзначаємо і заборони цього дня

495
VIEWS

 

Церковне свято 20 березня – день пам’яті святого Павла

Павло Препростий жив в III-IV столітті в Єгипті. Препростим його назвали за його простоту і добросердечність.

Він був порядним християнином, мав дружину і прожив з нею до 60 років. Але потім дізнався про її зраду і вирішив стати ченцем.

Павло пішов у пустелю до святого Антонія єгипетського, але той не захотів приймати чоловіка. Антоній вважав, що Павло не зможе жити відлюдником і порадив йому піти в монастир, де жили не за такими суворими правилами.

Тоді Павло, щоб переконати святого Антонія, три дні провів у його келії без води і їжі – мовляв, помре, але не піде. Антоній зглянувся, але все-таки змусив Павла тримати піст, співати псалми і всю ніч провести в молитві.

Чоловік стійко витримав всі випробування, і тоді святий Антоній дозволив йому залишитися. Павло оселився в сусідній келії і всі роки старанно молився.

За це був наділений даром прозорливості і вигнання бісів з людей. За переказами, якось до Антонія привели біснуватого юнака, але Антоній відправив того до Павла зі словами: “Я не зможу впоратися з княжим легіоном, це справа Павла”.

Святий Павло кілька разів намагався вигнати біса, у нього не виходило, тоді він став на камінь і промовив Ісусу, що не зійде з місця, поки не звільнить людину. Біс покинув юнака, і перетворившись на змія, пішов у Червоне море.

https://images.unian.net/photos/2021_07/1626875309-2379.jpg?r=617961

depositphotos.com

https://molbuk.ua/uploads/posts/2018-03/thumbs/1521473877_p1advpuq3h4801r2h8k61p8813gn4.jpg

Священномученики Херсонеські
Святі священномученики Василій, Єфрем, Євгеній, Єлпидій, Агафодор, і Єферій і Капитон несли благовістя Христове на теренах Північного Причорномор’я від Дунаю до Дніпра, включаючи Крим, і ознаменували своє апостольство мученицькою смертю в IV столітті в місті Херсонесі Таврійському.

20 березня православні віруючі вшановують пам’ять священномучеників, які в Херсонесі єпископствували – Василя, Єфрема, Капітона, Євгена та інших, а також день пам’яті преподобного Павла та свято ікони Божої Матері “Споручниця грішних“.

Святі Єфрем, Василь, Євген, Єлпідій, Агафодор, Еферій і Капітон були єпископами в Херсонесі Таврійському (територія нинішнього Криму) в різний час. Тоді місто було ще язичницьким, але вони вже проповідували в ньому християнство.

У IV столітті в Херсонесі заснували єпископську кафедру. Це було за часів правління імператора Діоклетіан, в 300 році, але ще до початку гонінь на християн. Єрусалимський єпископ Єрмон для Євангельської проповіді розіслав в різні країни єпископів.

Двоє з них, Єфрем і Василь, приїхали в Херсонес. Незабаром Єфрем пішов проповідувати на Дунай, а Василя вбили.

Дізнавшись про це, Євген, Елпідій і Агафодор залишили проповідь в Геллеспонтській країні і прибули в Херсонес, щоб продовжити його свята справа.

Але язичники побили їх камінням, і вони померли мученицькою смертю. Втім, саме це зміцнило православну віру в Херсонесі – місто стало духовним центром, де в 988 році прийняв хрещення князь Володимир.

Прикмети на 20 березня

https://images.unian.net/photos/2023_03/1678290334-3347.jpg?r=906314
  • якщо жайворонки прилетіли – весна буде теплою;
  • сонячно сьогодні – найближчі 40 днів тепло збережеться;
  • 20 березня холод – до кінця весни прийдуть 40 морозних днів;
  • хмари пливуть по небу швидко і високо – встановиться гарна погода;
  • якщо похмуро в цей день, а до ночі холодно і ясно – прийдуть заморозки.

Також, згідно з народними прикметами, в день святого Павла закохані хлопці мають всі шанси приворожити дівчину, до якої лежить душа.

Що можна робити 20 березня

У цей день зазвичай сильно капало з дахів – вважалося, що так само голосно падають і тяжкі гріхи. Тому люди молилися і просили очистити душі від гріха.

20 березня запрошували в будинок лікаря – перевірити здоров’я своє і близьких.

У цей день слід було думати тільки про хороше, потрібно було провести день з сім’єю і близькими, допомогти нужденним і утриматися від пліток.

Сни в цей день збувалися протягом трьох років.

Що сьогодні не можна робити

20 березня заборонялося сумувати і хандрити.

Також не можна було з’ясовувати стосунки – інакше довго не помиритеся.

Заборонялося думати про погане, так як всі ці думки можуть стати реальністю.

20 березня не радили пересаджувати квіти, садити саджанці – рослини не приживуться.

За матеріалами:

https://www.unian.ua/lite/holidays/20-bereznya-yake-cerkovne-svyato-za-pravoslavnim-kalendarem-12184737.html

molbuk.ua/chernovtsy_news/

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua