Церковне свято 19 грудня: про що моляться Святому та які заборони на цей день

549
VIEWS

19 грудня за новим церковним календарем згадують кількох святих – священномученика Іпатія Печерського, святого мученика Воніфатія, преподобного Йосипа Багатохворобливого, а також преподобного Іллю Муромця, Печерського.

У народному календарі – Іллі Муромця.

https://images.unian.net/photos/2023_12/1702898603-5655.jpg?r=160456

/ колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Вікіпедія

19 грудня (1 січня за старим стилем) – день пам’яті святого Іллі Муромця, прототипу богатиря часів Київської Русі, який згадується в українському фольклорі.

Преподобний Ілля Муромець Печерський – легендарний богатир, про якого розповідають десятки билин, а також він – реальна людина, мощі якої знаходяться в Києво-Печерській лаврі.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/Saint_Ilya_Muromets.jpg/250px-Saint_Ilya_Muromets.jpg

Народився Ілля в XII столітті. Згідно з українськими билинами, наприклад, оповіданням “Про Іллю Муромця і Солов’я”, він був родом із “міста Муромль”.

На думку деяких українських дослідників, ідеться про місто Моровійськ (нині село Моровськ Чернігівської області України).

https://tureligious.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/illia-632x361.jpg

Аргументом на користь цієї думки називається швидкість, з якою Ілля дістався до Києва – це можна було зробити тільки з Моровійська. Але руські билини стверджують, що Ілля походить із села Карачарово під Муромом (Володимирська область Росії).

Відомо, що з дитинства і до 33 років Ілля був паралізований – весь цей час він просидів “на печі”. Але потім чудесним чином отримав зцілення від трьох віщих старців – калік-перехожих.

За переказами, ними були Христос і два апостоли. Пізніше експерти підтвердили пошкодження нижніх відділів хребта в Іллі Муромця, через які він міг бути паралізований.

https://znaj.ua/crops/9e94aa/620x0/1/0/2018/12/31/spIAjwcnlugXWbsG9uKBYFsr5PdUwIuUA0QYbWak.jpeg

Також дослідники вказали і на наявність бойових поранень, і неймовірно розвинену мускулатуру – тобто, багато билин засновані на реальних подіях.

За переказами, Ілля Муромець після одужання став бравим воїном і вирізнявся незвичайною силою, ще одним його прізвиськом стало Чоботок – його він отримав за те, що одного разу відбився від ворогів чоботом.

І билинний, і реальний Ілля Муромець володів високими моральними якостями – бився не заради слави чи користі, а заради справедливості.

https://cultua.media/wp-content/uploads/thumbnail-for-464043.jpg

Ілля – це чернече ім’я святого, а постриг у ченці в Києво-Печерській лаврі він прийняв наприкінці життя, можливо, перед смертю.

На думку істориків, загинув Ілля, коли лавру розгромили половці. Є й інша версія: будучи тяжкопораненим після битви з половцями, Ілля вирішив прийняти постриг.

https://svitua.org/wp-content/uploads/2021/02/tv-r-llya-muromets-e1598224344679.jpg

/svitua.org

Помер святий імовірно близько 1188 року, приблизно на 45-му році життя, а його мощі перебувають у Києво-Печерській лаврі.

За ними вчені визначили, що Ілля був зростом майже 177 сантиметрів (для того часу він був дуже високим) і з широкою кісткою.

Відомо також, що преподобний помер, склавши персти правої руки для молитви так, як заведено в православній церкві тепер: великий, вказівний і середній пальці разом, а безіменний і мізинець – пригнуті до долоні.

Свято 19 грудня за старим стилем – день святого Миколая Чудотворця.

Про що говорять прикмети на 19 грудня

https://images.unian.net/photos/2023_12/1702890037-7037.jpg?r=106778

За прикметами цього дня судять, якими будуть погода і врожай:

  • день холодний і ясний видався – рік буде хлібородний;
  • скільки снігу випало цього дня – стільки навесні трави буде;
  • мороз 19 грудня – до травневої негоди.

У народному календарі 19 грудня – свято Ільїн день. Помічено, що якщо в цей час усе занесе снігом, то снігопади триватимуть до початку січня.

Що не можна робити 19 грудня

  • працювати;
  • вживати алкоголь;
  • відмовляти в допомозі;
  • лаятися і лихословити.

Вважається, що займатися роботою в цей день не слід тому, що преподобний Ілля понад 30 років “просидів” на печі, окрім цього, прибирання, рукоділля і важка робота можуть надовго відвадити від дому удачу.

Вживати спиртне не можна, оскільки мученик Воніфатій покровительствує непитущим.

За народними прикметами, категорично не можна в це свято брати або давати гроші в борг – інакше весь наступний рік проведете в бідності.

Що можна робити 19 грудня

У це свято можна піти в храм або помолитися вдома.

https://pmg.ua/static/content/thumbs/1920x1080/8/88/myknkg---c1920x1080x50px50p-up--c95370f540bf72f1810a43877e4da888.jpg

Преподобний Ілля вважається захисником слабких і знедолених, а також покровителем військових.

Святому моляться про захист військових, а також звертаються з проханнями зцілити слабких здоров’ям дітей, допомогти в лікуванні від дитячого церебрального паралічу, відновитися після травм хребта, паралічу.

Триває Різдвяний піст, з 18 до 24 грудня – найсуворіший тиждень, тож потрібно утримуватися не лише у вживанні спиртного та скоромної їжі, а й у розвагах і розвагах.

Тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу без олії – раніше ми публікували докладний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

19 грудня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Григорій, Ілля і Тимофій.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-19-grudnya-2023-roku-golovni-zaboroni-dnya-12486849.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua