Іоанн Мовчальник походив з багатої родини. Коли хлопчикові було 18, його батьки померли. Половину спадщини він роздав бідним, а другу половину витратив на будівництво храмів.
Довгий час служив у лаврі Сави Освяченого. З 482 по 491 рр.був єпископом в одній з вірменських церков. Останні роки життя провів у відлюдництві в печері.
Славився, як цілитель, який силою молитви рятував людей від хвороб. Вмів читати думки.
***
Переказ свідчить, що ще в дитячому віці він став вивчати Святе писання і навчився молитися Богу. Коли батьки Івана померли, то весь свій спадок він роздав нужденним і зробив пожертвування на будівництво храмів.
Сам же він пішов у монастир, де прожив близько 10 років до тих пір, поки не був призначений єпископом Колонійської церкви.
Зовсім скоро Іоанн починає перейматися тим, що уряд втручається в духовні справи. Він приймає рішення залишити свій пост і їде в Єрусалим, де стає звичайним послушником в лаврі Преподобного Сави.
Там Іван приймає обітницю мовчання і після цього через деякий час навіть селиться в пустелі, де живе в самоті дев’ять років, харчуючись одними травами.
Відомо, що все-таки ігумен Сава умовив Івана повернутися в обитель, і там преподобний провів 66 років. Отримавши від Бога цілительський дар, Іван день і ніч допомагав хворим людям, зцілюючи їх силою молитви.
Традиції, звичаї та обряди дня
Православне свято 16 грудня – день пам’яті пророка Софонія
Святого вважають дев’ятим з числа менших пророків. Згідно з переказами, він походив з багатого роду і жив за 630 років до Різдва Христового.
На жаль, справжніх відомостей про його діяльність немає, але він залишив після себе “Книгу пророцтв Софонія”, де передбачено руйнування старого Єрусалиму і створення нового, а також звернення язичників в християнство.
Відомо, що діяв пророк з 640 до 609 року н. е.
Прикмети 16 грудня
- земля тала і падає сніг – наступний рік буде неврожайним;
- снігурі під вікнами цвірінькають – скоро потеплішає;
- кішки тиснуться до батарей – до сильних морозів;
- кішки вмиваються і вилизують лапки – потеплішає в найближчі дні.
Що сьогодні не можна робити
У цей день категорично заборонено кричати і співати, інакше нечиста сила відніме голос.
Також не можна лаятися і ображатися, інакше люди, які порушили цю заборону, проведуть в сварках весь майбутній рік.
Утримайтеся від порожніх обіцянок і менше розповідайте про себе стороннім людям.
Що можна робити 16 грудня
На Івана Мовчальника було прийнято ходити до церкви і просити святого про одужання для себе і своїх близьких.
Важливо в цей день усвідомити свої вчинки і очистити помисли. Краще день, а особливо вечір, провести в мовчанні – це приверне удачу.
Джерела:
/www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-16-grudnya-pravoslavni-urochistosti-11642053.html
glavcom.ua/country/society/16-hrudnja