Феофан милостивий жив у сирійському місті Гази. Був дуже добрим і милосердним, всі гроші і сили витрачав на допомогу бідним і хворим, сам жив у злиднях. Він не шкодував про те, що втратив майно, але сильно страждав через хворобу, яка завдавала йому біль.
Чоловік жив у тортурах – тіло його почало розкладатися, видаючи сморід. Але Феофан не скаржився – стійко виносив муки і за все дякував Богові.
Після того, як Феофан помер, рани на тілі зникли, а останки почали випромінювати пахощі.
12 жовтня – день пам’яті преподобного Киріака
Преподобний Киріак жив у Карфагені і був відлюдником. Будучи зовсім юним, вже став читцем. Цікавився священними книгами і житієм святих, часто ходив в храм.
Одного разу Кіріак вирішив, що йому потрібно відправитися в пустелю, знайти святі місця і вести подвижницький спосіб життя.
Він оселився в одній з палестинських обителей, звідки попрямував до Євфимія Великого і там навчався під керівництвом Герасима Йорданського. Потім оселився в Сукійській лаврі і став пресвітером.
Як тільки про нього почала поширюватися слава, він, шукаючи усамітнення, поїхав в найпотаємнішу пустелю – Сусаким. Там прожив довгі роки, був удостоєний дару чудотворення і помер в 109 років.
Православне свято 12 жовтня – день пам’яті преподобного Кипріяна Устюзького
Кипріан народився в невеликому селищі поблизу Устюга, прийняв чернецтво і влаштував монастир поблизу міста – на прохання городян. Вибрав місце поблизу озер і в 1212 році почав будівництво.
Громадяни активно допомагали йому – приносили все необхідне для обителі, а то й самі селилися в ній.
У 1276 році Кипріан помер, був похований в обителі. До сих пір в тому святому місці є камінь, який, за переказами, Кипріян клав собі під голову, щоб не віддаватися сну і присвячувати час молитві.
Народні прикмети сьогодні
- небо зоряне 12 жовтня – наступний рік буде врожайним;
- вітер посилився – до ясної погоди;
- грім 12 жовтня – чекайте сніжну зиму;
- пізні гриби в лісі – осінь буде затяжною.
Що сьогодні не можна робити
Церква рекомендує в цей день утриматися від витрати грошей – слід наслідувати Феофану. Якщо людина послухає поради і буде економною, святий принесе їй ще більше достатку.
Як і в будь-яке інше церковне свято, 12 жовтня не можна сваритися, лихословити і пліткувати.
Що можна робити 12 жовтня
Наші предки в цей день відправлялися на полювання, щоб зловити зайця.
Жінки до приходу чоловіків накривали святкові столи, за якими збиралися разом з сусідами, щоб послухати розповіді з полювання.
У день пам’яті Феофана милосердного необхідно допомагати тим, хто цього потребує – як близьким, так і стороннім людям.
/www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-12-zhovtnya-shcho-vidznachayut-viruyuchi-11573719.html