У головній бібліотеці нашого міста започатковано проєкт, в межах якого діти та підлітки, які живуть у Запоріжжі, отримають навички цифрового живопису.
Наскільки захопливий процес малювання за допомоги сучасних дизайнерських програм, можна було побачити під час тренінгу в рамках проєкту DigiArtJam у вівторок, 19 березня. Урок надала старший викладач кафедри дизайну факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії Лариса Клімова. Учасниками тренінгу стали студенти Хортицької національної академії та Педагогічного фахового коледжу, серед яких більшість – вимушено переміщені підлітки. Це був додатковий тренінг проєкту.
Під дотепні та надихаючі поради та зауваження Лариси Миколаївни, учні спочатку протестували всі художні «інструменти» програми, створивши спільний життєрадісний малюнок на екрані монітору. “Привчайтеся все пробувати, навчаючись. Не нехтуйте жодною опцією, жодною клітинкою. Бо графічний дизайнер – це універсальна професія, потрібна у будь-якій сфері, від оформлення книжок до оформлення зовнішньої реклами, від створення айдентіки до поліграфічних послуг. А раптом ви забажаєте бути вільним художником? І це можливо”, – розповідала під час тренінгу пані Лариса.
Другим етапом стало малювання портрету …студента. Ну, які спільні риси нададуть портрету учасники? Це ж майже автопортрет!
Проєкт DigiArtJam втілюється в рамках програми «Culture Helps / Культура допомагає», що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів. Проєкт «Culture Helps / Культура допомагає» реалізовується організаціями Інша Освіта / Insha Osvita (Україна) та zusa (Німеччина).
А поки молодь заповзято малювала стілусами на екранах планшету, роздивимося творчий простір. Тренінг відбувається в укритті, облаштованому завдяки фінансуванню від Європейського Союзу в рамках програми House of Europe.
Наші партнери – прекрасні дизайнери!
Захід оформлений експозицією книжок творчого напрямку – її підготували співробітники відділу мистецтв обласної бібліотеки. Мистецтво й надихає до нових ідей – невдовзі завершиться художнє оздоблення сходів, які ведуть до укриття, де відбуватимуться наступні заходи тренінгу.
“Наразі приміщення використовується для творчих та просвітницьких зустрічей, які проводить бібліотека, – розповідає головний бібліотекар відділу мистецтв ЗОУНБ Олена Савкіна. – З квітня в укритті зможуть організовувати свої заходи також інші організації та культурні діячі”.
На даний момент відбулись три заходи в рамках проєкту DigiArtJam. Вже окреслено коло бажаючих на наступні уроки.
Чекайте повідомлень про можливості та подальший розвиток проєктів.
Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки