m.facebook.com/
П’ять країн-членів Європейського Союзу запропонували розширити перелік української аграрної продукції, яка може прямувати через їхню територію лише транзитом.
Про це інформує польське агентство PAP, посилаючись на відповідного листа до Єврокомісії.
Його написали міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. Лист адресовано віцепрезиденту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу та єврокомісару з питань сільського господарства Янушу Войцеховському.
Міністри пропонують включити до переліку на транзит соняшникову олію, борошно, мед, цукор, яйця, м’ясо, молоко та інші продукти. У листі сказано, що зростаючий імпорт продукції з України “завдає шкоди сільськогосподарським виробникам у ЄС”, особливо в країнах, які межують із нашою державою.
– Ми не можемо прийняти ситуацію, коли весь тягар управління збільшенням імпорту лежить лише на кількох країнах-членах ЄС… Ми вважаємо, що запропонований винятковий запобіжний захід у вигляді дозволу імпорту лише для транзиту до решти країн ЄС та світу має охоплювати ширший спектр продуктів, ніж пшениця, кукурудза, ріпак та насіння соняшнику.
Ми пропонуємо розширити сферу застосування також на соняшникову олію, борошно, мед, цукор, м’які фрукти, яйця, м’ясо, молоко та молочні продукти, – зазначається в листі, який цитує PAP.
Міністри п’яти країн просять продовжити дію цих заходів після закінчення режиму скасування митних тарифів на товари з України в червні цього року.
Міністри вважають можливим скасування запобіжних заходів лише після “відновлення ринкової рівноваги” у сусідніх з Україною державах.
Як інформує RMF24, переговори міністрів сільського господарства Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини із Єврокомісією щодо імпорту агропродукції з України відновляться в неділю. Вони стосуватимуться розширення списку українських товарів, щодо яких буде дозволено лише транзит, а імпорт заборонено.
Обидві сторони не виключають швидкого досягнення домовленості. Компроміс може полягати в перевірці ситуації довкола продуктів, зазначених у листі міністрів, з можливістю блокування їхнього імпорту.
Як відомо, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія нещодавно оголосили про тимчасову заборону на імпорт зерна та іншої продукції з України. 21 квітня Польща відкрила кордон для транзиту української агропродукції.
/fakty.com.ua/ua/svit/svitovi-novyny/20230422-tranzyt-agroprodukcziyi-z-ukrayiny-pyat-krayin-yes-proponuyut-rozshyryty-spysok/