Цей унікальний і дуже своєрідний куточок Мелітопольщини відомий якщо не всім, то багатьом запорожцям. І гостям нашого краю, звичайно. До рашистського вторгнення в Україну в селі з незвичайною, або, точніше, з нетиповою назвою Терпіння знаходилося кілька джерел, над якими задумливо вдивлявся в минуле старий дуб. Дуб-патріарх, як його називали. Вважалося, що старший за нього на Запоріжжі – тільки 700-річний дуб на Верхній Хортиці.
Дубу-патріарху, біля якого вічно снували дітлахи з місцевого інтернату, було 450 років. На жаль, рашистську окупацію він не пережив. Велика втрата для Мелітопольщини та кожного запорожця. Доля ж джерел, які, як було прийнято вважати, мали цілющу силу, залишалася не ясною. Побувавши біля ніх наприкінці 2021 року, я потім про них нічого не чув. До речі, вважалося, що вода з джерела Миколи Чудотворця – мертва: люди вірили, що вона вбивала хвороби, а вода з джерела Богородиці – жива, бо несла здоров’я. Третє джерело – святого Пантелеймона, вода з якого, як казали, благотворно впливала на органи травлення. Вода ж із трьох основних джерел стікалася до мальовничого озера, оточеного завжди задумливими вербами. Особисто я воду в джерелах ніколи не пив, а тільки іноді їй вмивався.
Наприкінці 2021 року на джерелах у Терпені велася грандіозна – без перебільшення, реконструкція, в ході якої на території заповідного куточку мелітопольського краю мала з’явитися рекреаційна зона з масою родзинок, включаючи бювет та каскад фонтанів.
Про те, що зараз, у наш час, відбувається на джерелах, повідомили наприкінці квітня 2024 року мелітопольські колаборанти – зрадники, тобто. Виявилося, нічого там не відбувається: «в наш Мелітополь з робочим візитом приїжджав перший заступник керівника адміністрації президента рф сергій кирієнко, який відвідав джерела та визначив основні роботи, які мають бути проведені. На першому етапі має бути упорядковане озеро, укріплено берегову лінію, розчищено дно, після чого вода з трьох джерел буде направлена в одну купель». І кілька фото доклали до повідомлення зрадники: все у селі залишалося так, як було наприкінці 2021 року – роботи там зупинилися, образно кажучи, на зітханні. Рашисти не дозволили їх продовжити. Гадаю, вони й зараз нічого не робитимуть: те, що я процитував – порожні балачки. Ну, а відновиться реконструкція джерел після визволення Мелітополя від ворога.
Володимир ШАК