На Всеукраїнському фестивалі «Комора» в Кам’янець-Подільському театр «СВіЯ» взяв неабиякі нагороди –
приз за «Найкращу перфомативна вистава» – «Мольфари» і «Найкращі театральні костюми»!
“Вітаємо нас!!!))))” – з посмішкою написала головний режисер Запорізького дитячого театру «СВіЯ» Світлана Ємець.
Ми ж – вітаємо наше місто. Бо серед представлених на на Хмельниччині 21-24 вересня в межах ІХ театрального фестивалю «Комора» – сучасні п’єси у трактовці сучасних творчих колективів.
У четвер, 21 вересня, глядачі мали змогу побачити народний аматорський театр-студія «На Зарванській» (Кам’янець-Подільський) представив виставу «Не плач, мій доме, стрінемось…», театральний клас Олени Лежанської (Хмельницький) – літературно-пластичну композицію «Забирали в рабство рідну мову», театральна студія «Лабіринт» (Сарни Рівненської області) – драму Ніни Захоженко «Я-норм», народний театр-студія «Чудеса в решеті» (Пісочин Харківської області) – фантасмагоричну драму Петра Яценка «Нечуй. Немов. Небач», майстерня Михайла Урицького (Київ) – драму «Тіні забутих предків» за мотивами однойменного твору Михайла Коцюбинського.
У програмі на п’ятницю, 22 вересня, глядач мав змогу оцінити драму «Закрите небо» за п’єсою Неди Нежданої від народного аматорського експериментального театру-студії «10 ряд 10 місце» (Ковель), інтермедію у багатьох діях «Чернетки» за п’єсою Христини Монастирської від народного студентського театру «Вавилон», чорну комедію абсурду «Той, що відчиняє двері» за п’єсою Неди Нежданої від Хмельницького академічного обласного театру ляльок, імерсивну музично-пластичну виставу-дійство «Мольфари» від Запорізького театру «СВіЯ», «Ганну-Панну. Казка загублених душ» за мотивами Оксани Забужко від Чернівецького народного театру «ТЕМП» та стендап-комедію «ТихоНачитаний» від Михайла Журавля (Одеса).
У суботу, 23 вересня, глядачі переглянули анімацію предмету «Мотлох» від творчого об’єднання «Мотлох» (Запоріжжя), документальну драму «Маклена Граса: дослідження вистави 1932 року» за п’єсою Миколи Куліша від «Театру між трьох колон» (Київ), пластично-поетичну виставу на вірші Юрія Іздрика «Віч’на’Вічність» від театральної спільноти «DSP» (Київ), пластичну драму Річарда Баха «Чайка на ім’я Джонатан» від театру «Вільні» (Київ), філософську комедію «Божевільна з Шайо» за п’єсою Жана Жироду від «Театру Щирих» (Київ).
У неділю, 24 вересня, вокально-театральна студія «Голос Джельсоміно» (Одеса) представила музично-поетичну виставу на вірші Надії Глушкової «Україна навчить світ любити», театральна лабораторія «ВідСутність» (Рівне) – драму абсурду «Коханець» за п’єсою Гарольда Пінтера, студентський театр «На третьому поверсі» (Рівне) – трагіфарс Metamorphoses автора Оксани Гриценко, народний художній колектив «Театр юних чернівчан» – документальну виставу GENOCIDЕ за щоденниками очевидців Голодомору 1932-1933 років.
Тож, палітра фестивалю була дуже різноманітною та сучаною.
Організатори фестивалю наголошують, що всі зібрані під час заходу благодійні внески спрямують на потреби Збройних сил України.
За матеріалами Укрінформ