Субсидію на наступний опалювальний сезон обіцяють перерахувати автоматично 90 відсоткам отримувачів

Субсидію на наступний опалювальний сезон обіцяють перерахувати автоматично 90 відсоткам отримувачів

Від початку травня переоформлення субсидій на наступний опалювальний період відбудеться автоматично. Уряд ухвалив відповідні зміни і доповнення до програми субсидій, тож для 90% субсидіантів перерахунок субсидій на новий опалювальний сезон буде здійснено в автоматичному режимі. Про це сповіщає Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

“Автоматичне перепризначення субсидії на новий період можливе для тих, хто не матиме заборгованості за комуналку. Субсидію з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій”.

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації також пояснили, що важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні. Управліннями соціального захисту населення також не враховуватимуться незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов. Крім цього, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договір з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися:

  • тим, чиї справи розглядала Комісія,
  • орендарям житла,
  • внутрішньо переміщеним особам,
  • домогосподарствам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

З документами необхідно  звернутися також:

  • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб,
  • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

 

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Довідково:

За даними Департаменту соціального захисту населення ОДА, протягом опалювального сезону 2018-2019 років житлову субсидію отримували в середньому 157,9 тис. домогосподарств або 25 % від їх загальної чисельності в області. За статистичними даними,  середній розмір субсидії у жовтні 2018 року складав 126,7 грн., у грудні 2018 року — 558,2 грн.

У березні поточного року 151,4 тис. домогосподарств отримали житлову субсидію у грошовій формі (за лютий 2019 року) на суму 212,8 млн. гривень. У квітні субсидію готівкою (за березень 2019 року) отримають 151,4 тис. домогосподарств на суму 214,5 млн. гривень. У травні субсидію готівкою (за квітень 2019 року) отримають 119,9 тис. домогосподарств на суму 78,1 млн. гривень.

 

(Visited 21 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *