Традиційно [одинадцятий рік підряд] у треті вихідні жовтня у Запоріжжі відбувся Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-майстерня авторської пісні «Сонячний зайчик». Організаторами виступили Департамент освіти та науки Запорізької міськради та ПНЗ «Міський палац дитячої та юнацької творчості» і Театр поетичної пісні Олени Алексєєвої.
У ньому взяли участь близько 80 юних авторів, виконавців та поетів у віці від дев’яти до 21 року, що приїхали до нас із Києва, Харкова, Сум, Полтави, Дніпра, Бердянська, Слов’янська та Бахмута [Донецька область], Стрия та Кам’янки-Бузької [Львівська область]. Три дні 13 педагогів та три асистенти проводили для них психологічні тренінги та майстер-класи з акторської майстерності, історії авторської пісні, вокалу, хорового співу, сценічних руху і мовлення, режисури пісні, гітари, поезії, основ композиції.
«Сонячний зайчик» працює наразі як добре змащений механізм, вдосконалюючи «обов’язкову програму» та пропонуючи новації.
Як розповіла Олена Алексєєва, задля розвитку української авторської пісні цього року учасникам запропонували попередньо підготувати твори на вірші знаних українських поетів. На фестивалі працювала майстерня «Основи композиторської роботи в авторській пісні» ( керівник – викладач Київської дитячої Школи Джазового та Естрадного мистецтва, відомий автор-виконавець, О.С.Рубанський).
Деякі роботи видалися дуже вдалими. Це, насправді, пісні, які хочеться співати. Так, Наталя Лукьянова з Бахмута поклала на ноти вірш Сашка Дерманського «Собака Барабака», Настя Братченко з Харкова заспівала вірші Ліни Костенко «Які щасливі очі у казок…», а Ганна Тищенко із Запоріжжя за віршами Олександра Олеся створила пісню «До сонця», яка була на фестивалі визнана найкращою.
«Сонячний зайчик» продовжив традицію благодійності – режисер, актор театру та кіно Петро Міронов [Київ] виступив з моновиставою за твором Л.Філатова «Про Федота-стрельця» перед вихованцями Православного дитячого притулку «Надія» та центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.
Власне учасників фестивалю Петро Міронов зачарував моновиставою за п’єсою Тамари Альохіної «Маестро Азнавур. Une vie d’amour».
«Сонячний зайчик» переживає зараз зміну поколінь. Ширшає коло молодших учасників, але сюди залюбки приїздять і вихованці минулих років, що пройшли вже всі стадії науки, виросли, але прагнуть пізнати щось більше коло цього животворного вогнища. Тим, кого любовно кличуть «перезайцями», організатори запропонували спробувати себе у синтезі мистецтв. Юнаки та юнки працювали за окремою програмою у «Творчій майстерні Олени Гаджилової та Бориса Чака». Результатом двох днів втілення у рудій глині позитивних емоцій, що підсилювалися музично-віршованою аурою, став скульптурно-пісенний перфоманс від під назвою «СПІВ&Творіння, або Пластика почуттів».
Підсумки підбиті, лауреати визначені, грамоти вручені, акорди фінального концерту відлунали – XI «Сонячний зайчик» завершено. Чекаємо на жовтень майбутнього року!
Ганна Чуприна, фото Галини Лук’янової