Сьогодні вночі українці зможуть спостерігати пік зорепаду Персеїди – найяскравішого за останні 100 років

У ніч з 12 на 13 серпня – пік літнього зорепаду Персеїди. Як зазначають вчені, цей зорепад стане найяскравішим за останні 100 років.

Метеоритний потік Персеїди спостерігається щороку в кінці літа. Це відбувається тоді, коли Земля проходить через шлейф комети Свіфта-Туттля. Частинки згорають в атмосфері і залишають неповторний ефект, який можна буде спостерігати в ніч з 12 на 13 серпня, приблизно з 22 години. Свою назву зорепад отримав завдяки тому, що яскраві частинки з’являються в районі сузір’я Персея.

За попередніми даними, швидкість падіння метеоритів буде 120 штук на годину, тобто, мінімум два метеорита в хвилину. Найяскравіші можна буде побачити у проміжок між 2:00 до 4:00 годинами ночі.

зорепад

Фото: ech.informator.ua

Проте, тим, хто не встигне побачити незвичайне явище сьогодні вночі, не варто засмучуватися – Персеїди будуть спостерігатися майже кожну ніч, до 26 серпня.

Найближчі кілька днів зорепад буде особливо яскравим, так як наближається повний місяць і на тлі яскравого Місяця зорепад буде видно дуже чітко. На початку ночі епіцентр частинок з’явиться на північному сході, а до ранку поступово переміститься до горизонту і метеори будуть видні по всьому небу.

rubryka.com/2019/08/12/zorepad-perseyidy

(Visited 23 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *