Для бурятських чоловіків віком від 18 до 45 років смертність після початку повномасштабного російського вторгення зросла на 70 процентів, а для чоловіків до 30 років – на 270 процентів (у 2,7 раза).
Про це пише російське видання “Люди Байкала”.
За даними журналістів, на війні в Україні загинули 102 мешканці Бурятії. Серед суб’єктів РФ більші втрати лише у Дагестані. Мешканців Москви і Санкт-Петербургу серед загиблих майже немає.
Родичі ліквідованих бурятських окупантів кажуть, що піти на контракт в армію тих змусила відсутність нормальної роботи.
Імена мешканців Бурятії, які знайшли свою смерть в Україні, публікують лише районні газети або пабліки в соцмережах. Потім некрологи передруковують в регіональних ЗМІ.
Журналістам неофіційно заборонено робити запити про число загиблих та спілкуватися з їхніми родичами. А родичам влада наполегливо рекомендує не говорити з представниками ЗМІ.
Прощання із ліквідованими в Україні бурятськими окупантами в Улан-Уде відбувається в будівлі спортивного комплексу “Лукодром”, де діти вчаться стріляти з луків.
Тренування на час прощання не переривають – вони тривають у сусідньому залі.
За словами журналістів, через те, що тіла привозять за кілька тижнів або за місяць після загибелі, у приміщенні відчувається сильний трупний запах. Батьки дітей-спортсменів дуже невдоволені.
Фотографувати та знімати відео на похороні заборонено. Військові пояснюють заборону тим, що “хакери з України крадуть інформацію та роблять фейки”.
За даними дослідження Медіазони,найчастіше воювати з українцями їдуть дагестанці та буряти, тому більшість загиблих саме з цих бідних регіонів.
При цьому Медіазона з’ясувала, що жителів Москви та Петербурга, де сумарно живе понад 12 процентів населення Росії, практично немає у зведеннях з фронту.
Видання вивчило, мінімум, 1744 повідомлення в медіа та соціальних мережах про загибель військових із Росії.
При цьому волонтери, які збирали інформацію про загиблих росіян, відзначають, що реальні втрати РФ більші, ніж опубліковані 1744, дані про які просочилися в Інтернет.
“Російська влада говорить про загиблих військових вкрай неохоче. За традицією обов’язок оголошувати неприємні новини передається на регіональні рівні — про смерті повідомляють губернатори, мери, міські чи районні адміністрації. Міністерство оборони Росії повідомляло про втрати лише двічі: 2 та 25 березня – і називало цифри в 498 та 1 351 особу”, – повідомляє видання.
Більш детальна інформація про втрати рашистів в Україні тут.
Фото: Елена Трифонова