Усе більше знаменитостей відверто говорять про свої хронічні проблеми зі здоров’ям, і Арнольд Шварценеггер не став винятком.
76-річний актор, бізнесмен та колишній губернатор Каліфорнії зізнався, що живе з діагнозом “дислексія”.
Ця хвороба викликає проблеми з читанням, хоча людина не має порушень інтелекту, зору чи слуху.
Можна тільки уявити собі, скільки людей, спілкуючись з молодим Арнольдом Шварценеггером у якомусь середовищі, окрім спортивного, говорили собі, що приказка “сила є, розуму не треба”, у його випадку відображає ситуацію повною мірою.
Тож не дивно, що в Австрії 50-х років минулого століття школяр Шварценеггер вважався просто, скажімо делікатно, поганим учнем.
І тільки пізніше він дізнався, що хворий на дислексію.
“У 1950-х роках в Австрії не говорили про порушення навчання, тому частіше за все, коли мене просили читати вголос у класі, це було просто катастрофою. Мене били лінійкою. Але тепер я знаю, що маю дислексію”, – написав актор у Facebook.
Але дізнатися не завжди означає вилікуватися, оскільки від цієї хвороби ліків поки що не створили.
Хвороба не стала на заваді кар’єрі Шварценеггера в кіно, але значно ускладнює підготовку до ролей.
Як зізнається Шварценеггер, коли він готується до зйомок, то не має інших варіантів, крім того, як повторювати частину сценарію знову і знову, поки він не запам’ятає весь текст.
І це не завадило, свого часу, стати йому губернатором Каліфорнії.
До речі, в останні роки все більше людей зізнається в тому, що хворі на дислексію і, відповідно, все життя, як мінімум, мають проблеми з читанням – наприклад, якщо брати “акторський цех”, то це Том Круз і Кіану Рівз.
Однак ця особливість, хоча через неї людей у дитинстві зазвичай вважають поганими учнями у школі, не впливає на інтелектуальну діяльність – достатньо сказати, що дислектиком був Стів Джобс, видатний американський інформатик та бізнесмен, творець першого персонального комп’ютера та засновник Apple Computer.
Також дислексія, крім своєї специфічної області, не впливає інші психічні і фізичні реакції.
І тут теж достатньо навести один приклад: рекордсмен за кількістю перемог у Формулі-1 Льюїс Хемілтон – дислектик.