Кріотерапія – сучасна косметологічна та медична процедура, яка використовує наднизькі температури в терапевтичних цілях. Простіше кажучи, це вплив холоду на організм, але із застосуванням сучасного високоточного обладнання. Детальніше ознайомитися з апаратами для кріотерапії та їх можливостями можна на цій сторінці – https://medicalaser.com.ua/katalog-tovarov/apparaty-po-proceduram/krioterapiya/.
Вплив холоду дозволяє позбавити пацієнта від низки шкірних захворювань та забезпечити комплексне омолодження організму. Найчастіше такі процедури проводять на обличчі, руках, волосистій частині голови, спині та грудях.
Як впливає кріотерапія на організм?
Ключове завдання кріотерапії – активізація кровотоку судинами за рахунок різкого спазму. Як наслідок, запускається рефлекторне розширення з поліпшенням проходження крові. Внаслідок клітини дерми отримують додатковий запас вітамінів, амінокислот та мікроелементів для нормального розвитку.
Фахівці компанії MedicaLaser кажуть, що кріотерапія дозволяє досягти наступних ефектів:
- оперативна зупинка запальних процесів;
- зниження болючих відчуттів;
- прискорення метаболічних процесів;
- підвищення тонусу та працездатності людини;
- процедура стимулює зниження холестерину та рівня цукру в крові;
- вирівнює співвідношення ліпідів;
- холод стимулює вироблення ендорфінів, що покращує настрій.
Крім цього, кріогенні установки забезпечують естетичну дію. Доведено, що ефект від процедури – зменшення проявів целюліту, підшкірного жиру та забезпечення підтяжки шкірних покривів. Завдяки цьому кріотерапія є досить популярною косметологічною послугою.
Різновиди кріотерапії
Процедури із застосуванням спеціального обладнання можуть переслідувати декілька цілей, за рахунок чого саму терапію поділяють на такі типи:
- Загальна. Передбачає використання кріокамери з розпорошеним рідким азотом. При цьому температура в кріосауні становить -150 ° С, а холодне випаровування впливає на всю поверхню тіла людини.
- Локальна. Популярний варіант у медицині та косметології. З його допомогою здійснюється випалювання шкірних новоутворень або ж активізація тканин, що відмирають. Подібні прийоми використовують для нормалізації кровотоку та запуску регенерації клітин.
- Кріомасаж. Найбільш лояльний метод, який використовує вплив холоду на певних ділянках тіла. Виконується із застосуванням дерев’яної палички з ватною голівкою, яку попередньо змочують у рідкому азоті. Така процедура спрямована на омолодження, але більш ефективно працює при застосуванні апаратного методу.
За фактом, сучасне кріогенне обладнання має великі функціональні можливості за рахунок чого можна виконувати широкий спектр косметологічних та терапевтичних процедур.
Показання до застосування кріотерапії
Зараз трихологи активно використовують холодильне обладнання для зупинки алопеції. Крім того, такі процедури суттєво зміцнюють та покращують стан волосся. Що стосується косметології, то застосування кріотерапії переслідує такі завдання:
- ефективна боротьба із целюлітом.
- швидке розщеплення підшкірних жирів.
- профілактика вікових змін.
- дієве омолодження обличчя, шиї та декольте.
У дерматології такі процедури призначають для терапії: екземи, псоріазу, висипів, нейродерматиту та інших захворювань. Крім цього, кріотерапія має високу ефективність у боротьбі з папіломами, бородавками, шкірними новоутвореннями та акне. Важливо, що такі процедури проводяться професіоналами після комплексного обстеження та здачі аналізів.