С начала 2021 года в Украине от укусов змей пострадали 15 человек, летальных случаев не было, сообщается в пресс-релизе Центра общественного здоровья (ЦОЗ).
З початку року в Україні від укусів змій постраждали 15 людей
Станом на 23 травня 2021 року в Україні зареєстровано 15 звернень за медичною допомогою, пов’язаною з ураженням зміїною отрутою, з них двоє дітей до 17 років і чотири жінки.
У Запорізькій області зафіксовано 10 випадків, в Івано-Франківській — 2, у Львівській — 2, у Рівненській — 1. Летальних випадків зареєстровано не було.
Зокрема, за аналогічний період 2020 року було зафіксовано 7 звернень через укуси змій, з них двоє дітей до 17 років і три жінки, а у 2019 році — 27 звернень, з них четверо дітей до 17 років і вісім жінок.
Усього у 2020 році зафіксували 249 звернень через укуси змій, з них 49 дітей до 17 років та 97 жінок. 83 людини отримати протиотруту. Тоді як у 2019 році зафіксували 363 звернення, а у 2018 — 396, одна людина померла.
Щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість.
Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.
Уберегтися від укусів можна, якщо дотримуватися простих правил:
1. Не руками, а ціпком
Не торкайтеся неперевірених предметів руками.
Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, у полі чи на сінокосі, а то й на власному подвір’ї. Змії поширені в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Будучи нічними тваринами, вони ховаються в старих пнях, під каменями або поваленими стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.
2. Перевіряйте
Не сідайте, якщо не перевірили місце.
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева — будь куди — пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.
3. Не торкайтеся без причини
Змії агресивні у відповідь.
Важливо пам’ятати, що змії не нападають першими, а проявляють агресію лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні вони люблять грітися на сонці. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна. Однак, трапляється, що зміє стає предметом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.
4. Одягайтеся відповідно
Підготуйтеся до походу.
Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть мешкати плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.
Читайте поради як діяти, якщо вас укусила змія.
hwww.phc.org.ua/news/z-pochatku-roku-v-ukraini-vid-ukusiv-zmiy-postrazhdali-15-lyudey
Как сообщается в пресс-релизе Центра общественного здоровья (ЦОЗ), в частности, за медицинской помощью в связи с укусами змей обратились двое детей до 17 лет и четыре женщины.
В частности, в Запорожской области было зафиксировано 10 случаев, в Ивано-Франковской и Львовской – по два, один случай в Ровенской области.
В ЦОЗ уточняют, что за аналогичный период 2020 года были зафиксированы семь обращений в связи с укусами змей, в 2019 году – 27 обращений.
Всего в 2020 году были зафиксированы 249 обращений из-за укусов змей, из них 49 детей до 17 лет и 97 женщин. При этом 83 человека получить противоядие.
В 2019 году в Украине были зафиксированы 363 обращений в связи с укусом змей, в 2018 году – 396, один человек скончался.
В ЦОЗ подчеркивают, что на территории Украины змеи активны с апреля по октябрь, больше всего шансов встретить их – в апреле-мае, во время брачного периода. Второй пик наступает осенью, в сентябре.
interfax.com.ua/news/general/746385.html