С какими вопросами обращаются запорожцы в областной контактный центр

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосамдинистрации,

за останню добу на гарячу лінію контактного центру облдержадміністрації надійшло менше звернень від занепокоєних громадян. А це означає, що надані нами роз’яснення допомагають жителям області і відповідають на поширені запитання.

Сьогодні ми публікуємо підбірку важливої інформації для осіб похилого віку. Закликаємо молодих людей донести до рідних, знайомих, сусідів-пенсіонерів цю інформацію.

Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, тому потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Тож, Урядом у Постанові №211 чітко прописано: люди від 60 років повинні перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають.

Разом із тим, людям, про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Більше відповідей на поширені запитання – у роз’ясненні Уряду.

Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно – через онлайн-сервіси. Для забезпечення стабільної роботи житлово-комунального сектору вкрай важливо розраховуватися вчасно. Щоб допомогти громадянам вчасно розраховуватися під час карантину, Уряд збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг.

З 10 квітня в Україні запрацювала інформаційна платформа «Допомога поруч». Так, усі вразливі верстви населення зможуть отримати допомогу в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги, замовити продукти харчування або отримати пенсію у листоноші. «Допомога поруч» працює за номером: +38067-613-70-50.

При цьому продовжують роботу телефонні лінії в місцевих органах влади, органах соціального захисту населення. З будь-яких питань жителі Запорізької області можуть звертатися на цілодобову «гарячу лінію» облдержадміністрації за номером 0-800-503-508.

Пенсіонери отримають матеріальну допомогу у розмірі однієї тисячі гривень. 14 квітня народні депутати підтримали зміни до Держбюджету. Зокрема, це стосується пенсіонерів, розмір пенсійної виплати яких менше 5 тисяч гривень, та громадян, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії.

Пенсіонерам, які отримують пенсії на банківські картки, одноразову допомогу в розмірі однієї тисячі гривень буде зараховано автоматично, а тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша.

Нагадаємо, з 7 квітня розпочались виплати щомісячних компенсацій 80-річним пенсіонерам у розмірі до 500 гривень. Такі пенсіонери отримають компенсаційну виплату в доповнення до вже встановлених статусних підвищень, надбавок до пенсій дітям війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих, учасникам війни.

Крім того, встановлено найменшу пенсійну виплату на рівні 2 600 гривень (із урахуванням підвищень до пенсії) пенсіонерам старше 80 років зі страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків.

(Visited 79 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *