• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 2
        • Cпецвипуск 3
        • Спецвыпуск 4
        • Спецвыпуск 5
        • Спецвыпуск 6
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Новости Запорожья » Ждать недолго! Запорожцам подарит праздник прославленная оперная певица Людмила Монастырская

Ждать недолго! Запорожцам подарит праздник прославленная оперная певица Людмила Монастырская

by Анна
20/03/2024
in Искусство, досуг, туризм, Культура, учеба, Новости Запорожья, Публикации
0
Чекати недовго! Запоріжцям подарує свято уславлена оперна співачка Людмила Монастирська
1.7k
VIEWS

Багатьом поціновувачам високого мистецтва запам’яталася блискуча програма “Мелодії Різдва”, презентована на сцені Запорізької обласної філармонії в середині грудня минулого року. Власні враження від того чудового концерту авторка цих рядків завершила словами: “На прем’єрі “Мелодії Різдва” була присутня Людмила Монастирська – народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, провідна солістка Національної опери України, яка увійшла до чарту чільних оперних зірок XXI століття. Це дає надію на майбутню концертну програму за її участі. Чекаємо!”

Раді повідомити: чекати вже недовго! У п’ятницю, 22 березня, на запорізькій сцені відбудеться велика концертна програма за участі Людмили Монастирської, а також провідного соліста Київської опери, лауреата міжнародних конкурсів Сергія Макієнка (баритон) та академічного симфонічного оркестру під орудою заслуженого артиста України Василя Коваля.

У програмі прозвучать арії, дуети, увертюри до творів Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, Вінченцо Белліні, Антоніна Дворжака, Руджеро Леонкавалло, Гаетано Доніцетті. Національного колориту програмі додадуть твори українських митців Костянтина Данькевича, Дениса Бонковського, Олександра Білаша та українські народні пісні.

Запорізькі музиканти більше тижня працювали над партіями, а сьогодні відбулася репетиція з солістами. Перша скрипка оркестру Олександр Горлов дуже хвилювався: “Програма дуже яскрава, її буде дуже приємно представити. Бо деякі зразки оперного мистецтва у нас виконуються, але не так часто, як хотілося. Їх непросто грати, є певні специфіка, тому намагаємося грати якнайкраще, аби відповідати солістам. Надзвичайно приємно, що вони до нас завітали. Будемо сподіватися, що це не остання наша зустріч”.

Перша репетиція програми академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії з солістами Людмилою Монастирською та Сергієм Макієнком

Пані Людмила Монастирська виявилася людиною відкритою, щирою, без жодного натяку на так звану “зірковість”. При тому, що вона є солісткою найвеличніших сцен світу: «La Scala» в Мілані, Королівського театру «Covent Garden» у Лондоні, «Metropolitan Operа» у Нью- Йорку, Баварської опери та інших.

Пані Людмила вважає за честь представляти Україну на таких поважних світових сценах. І дуже переймається питанням, як через мистецтво, у тому числі оперне, зробити Україну ближчою і зрозумілішою для світу.

“Це дуже болюче питання, як просувати українське мистецтво. Якщо коротко: не втомлююся повторювати, що це має відбуватися на найвищому рівні, спільними зусиллями Міністерства культури і міністерства закордонних справ. Завдання серйозне, за один день не виконується, потребує фінансування. Бо ж один у полі не воїн. Зараз кілька солістів представляють Україну, а до українського мистецтва потрібно постійно привертати увагу, залучати ЗМІ.

У нас багато української музики, яку потрібно… може, нав’язувати — не дуже делікатне слово, але має бути щось близьке до цього. Мають бути і проєкти, і концертні програми з суперпрофесіоналами, які у нас є, не усі ж поїхали, багато залишилося працювати, як-то кажуть, на базі”.

Навесні 2022 року Людмила Монастирська після опери Пуччіні «Турандот» вийшла на сцену нью-йоркської Metropolitan Opera, загорнута в український прапор.

Сама Людмила Монастирська якимось неймовірним чином встигає і на світових сценах Україну представляти (зокрема, у січні 2024 року вона за контрактом співала вісім вистав “Набукко” Джузеппе Верді у Метрополітен-опера), і “на базі” працювати, підіймаючи своїм талантом дух українців.

Про те, як видатна співачка потрапила до Запоріжжя, ми розповімо трохи пізніше, а зараз зауважимо: наша прифронтова філармонія стане першою філармонією, де вона дасть концерт під час війни. “Я дуже вдячна за запрошення, і щаслива, що матиму приємність співати для запоріжців”, — сказала уславлена артистка.

На запитання, яке враження на неї справив наш оркестр, Людмила Монастирська відповіла: “Прекрасне враження! Я мала можливість виступати з різними оркестрами і в Європі, і Америці, і можу сказати, що запорізький симфонічний нічим їм не поступається. Завдячуючи такому маестро, як пан Василь Коваль, і музикантам — професіоналам найвищого гатунку. І, звичайно, директорці філармонії пані Ірині Конаревій, яка веде дуже правильну менеджерську політику. У запорізькій філармонії дуже гарні концерти, цікавого формату. Є і ведучі, і відеоряд. Думаю, це тільки на користь глядачу і слухачеві”.

… Кілька хвилин першої репетиції Людмили Монастирської і Сергія Макієнка з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії під керівництвом Василя Коваля, які вдалося почути перед спілкуванням з артистами, наповнили душу передчуттям: “Буде велике Свято!..”

Ви ще нічого не запланували собі на вечір п’ятниці? Тож занотуйте, будь ласка:

“22 березня. 17.00. Запорізька обласна філармонія. Людмила Монастирська. Сергій Макієнко. Академічний симфонічний оркестр”.

До зустрічі!

Ганна ЧУПРИНА

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

На фронте погиб житель Запорожской области

Next Post

Заочно осуждена коллаборантка из Мелитополя, которую оккупанты назначили министром

Анна

Related Posts

Запорізькі рятувальники ліквідували наслідки негоди на території лікарні
Новости Запорожья

Запорожские спасатели ликвидировали последствия непогоды на территории больницы

21/07/2025
463
У Запоріжжі з вантажного вагона зняли двох дітей, які залізли туди сфотографуватися
Новости Запорожья

В Запорожье с грузового вагона сняли двоих детей, которые залезл туда сфотографироваться

21/07/2025
958
Скрипка, фортепіано і липневий вечір
Культура, учеба

Скрипка, Фортепиано и июльский вечер: приглашают запорожские музыканты

21/07/2025
463
У Запоріжжі до маленьких фанів завітала відома українська співачка (фото)
Новости Запорожья

В Запорожье к маленьким фанатам приехала известная украинская певица (фото)

21/07/2025
869
Запорожцев приглашают поиграть в боча: это игра для всех
Новости Запорожья

Запорожцев приглашают поиграть в боча: это игра для всех

21/07/2025
463
Next Post
Мелітополь б’ється: мер Іван Федоров

Заочно осуждена коллаборантка из Мелитополя, которую оккупанты назначили министром

Щоденники війни

В Донецке критическая ситуация с водоснабжением

Противник массово захватывает телевизионную аппаратуру на ВОТ

Еврокомиссия с Украиной ускоряют инновации в сфере обороны

Поклонников путина из Чехии привезли в Украину и сняли об этом фильм

Оккупанты продолжают обстреливать населенные пункты в Запорожской области

Ракетно-дроновый террор россии – очередное доказательство нежелания завершать войну

Интересно

В Лондонском Тауэре экспонируют саблю гетмана Мазепы

21/07/2025
701

УЕФА проведет жеребьевку трех еврокубковых турниров

21/07/2025
789

Где в Украине в понедельник прогнозируют кратковременные дожди и грозы

20/07/2025
699

Какой будет погода в Запорожье в первые три дня недели – прогноз синоптиков

20/07/2025
958

Туристов в Британии призвали не копать ямы на пляжах и объяснили причину

20/07/2025
670

В Украине в воскресенье будет дождь, днем — до +32°

20/07/2025
609

Публікації

Творческий день среди ароматов лета: семейные праздники в Петро-Михайловке

В Запорожье Пенсионный фонд может получить помещение закрытой стоматологической поликлиники за 1 гривну в год

Жаркий день с утками, черепахами и двухэтажным автобусом

Засуха, саранча и ракеты: будет ли Украина с зерном в 2025 году?

Суд отказался снять санкции с экс-президента «Мотор Сичи» Вячеслава Богуслаева

Непричиненная помощь и галоши для контроля эмоций

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • Архів PDF Кемонікс — Chemoniks
  • Слово правди – наша зброя
  • Українська
  • Русский

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Днепр ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Фото авто адреса взрывы водитель война война с рф время графики движение деньги дети запорожская область криминал новости обстрел обстріли отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик советы спасатели суд температура транспорт электроэнергия

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Рекламодавцям
No Result
View All Result